Рада Європи закликає владу Білорусі звільнити затриманих журналістів

"Свобода засобів масової інформації є одним з найважливіших прав людини в демократичному суспільстві", - заявили в Раді

tut.by

Рада Європи звернувся до влади Білорусі із закликом звільнити журналістів, затриманих сьогодні. Про це йдеться в заяві представника генерального секретаря РЄ.

"Нам повідомили про обшуки та арешти в ряді найбільш видатних білоруських ЗМІ. Ця інформація викликає серйозне занепокоєння Ради Європи", - зазначається в документі.

Представники Ради Європи вважають, що будь-які арешти повинні проводитися тільки при наявності вагомих обґрунтувань, і закликають звільнити журналістів.

"Більше того, деякі з причетних - наші давні партнери, відомі як професіонали високого рівня. Законодавства необхідно дотримуватися, проте розслідування не завжди вимагає арештів, які повинні використовуватися як остаточний інструмент. Тому ми закликаємо білоруські слідчі органи забезпечити швидке та прозоре розслідування. Ми також закликаємо звільнити всіх заарештованих журналістів. Свобода засобів масової інформації є одним з найважливіших прав людини в демократичному суспільстві. Його слід поважати скрізь у Європі", - заявляють у Раді.

Нагадаємо, сьогодні о 7:00 ранку силовики прийшли з обшуком до редакції Tut.by. Крім того, обшуки проводилися в агентстві "БелаПАН", а також будинки у журналістки агентства "БелаПАН" Тетяни Коровенкової. В результаті були затримані головний редактор інтернет-видання Tut.by Марина Золотова, редактор новин Tut.by Ганна Калтигіна і журналістка агентства "БелаПАН" Тетяна Коровенкова. Пізніше стало відомо про затримання ще чотирьох співробітників Tut.by - Уляни Бобоєд, Галини Власик, Дмитра Бобрика та Анни Єрмаченок. Затриманих підозрюють у зломі сайту державного інформагентства "БелТА".

Зазначимо, що Tut.by - найбільший незалежний білоруський інтернет-портал з охопленням 42% всіх інтернет-користувачів Білорусії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів