Рада постановила відзначити на державному рівні 125-річчя від дня народження лідера ОУН Євгена Коновальця

Також Кабміну рекомендовано провести переговори з Нідерландами щодо його перепоховання

Фото з відкритих джерел

Верховна Рада України ухвалила постанову про відзначення 125-річчя з дня народження лідера Організації українських націоналістів (ОУН) Євгена Коновальця. Відповідне рішення за основу та в цілому підтримали 235 народних депутатів.

Ініціатором внесення проекту постанови виступив народний депутат, член фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Насалик.

"Урочисто відзначити на державному рівні 125-річчя від дня народження Євгена Коновальця", - йдеться в тексті постанови.

Також, згідно з даним документом, Рада рекомендує Кабінетові міністрів України звернутися до уряду Нідерландів, де поховано Коновальця, з проханням дозволити та сприяти у його перепохованні в Україні; утворити організаційний комітет з питань підготовки та проведення заходів щодо перепоховання Коновальця; розробити та затвердити план заходів щодо відзначення на державному рівні 125-річчя від дня народження Коновальця, вирішити питання фінансового та матеріально-технічного забезпечення цих заходів.

Крім того, Рада рекомендує Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, присвячену 125-річчю від дня народження Коновальця, а "Укрпошті" – видати серію поштових марок, присвячених цій події.

Новини за темою: Порошенку запропонують розглянути питання перепоховання Бандери і Коновальця в Україні

Цією постановою парламент також рекомендує Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати показ тематичних теле- і радіопередач, присвячених життю і діяльності Коновальця, та забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 125-річчя з дня його народження та перепохованням.

Євген Коновалець народився 14 червня 1891 р. в селі Зашків Жовківського району Львівської області. Полковник Армії Української Народної Республіки (УНР), командант Української військової організації (УВО), голова Проводу українських націоналістів (з 1927 р.), перший голова ОУН. З грудня 1922 р. жив в еміграції у Чехословаччині, Німеччині, Швейцарії та Італії.

У листопаді 1937 р. керівник СРСР Йосип Сталін особисто зустрівся з офіцером НКВС Павлом Судоплатовим та поставив перед ним завдання розробити план "нейтралізації" керівництва ОУН. Через тиждень у Кремлі Судоплатов доповів про план Сталіну, керівнику НКВС Миколі Єжову та голові ЦВК УРСР Григорію Петровському.

Новини за темою: У Донецькій обл. перепоховали 44 бійців, які загинули у роки Другої світової

23 травня 1938 р. Судоплатов передав Коновальцю в Роттердамі (Нідерланди) в кафе готелю "Атланта" вибухівку, замасковану під коробку цукерок з українським орнаментом як подарунок "від друзів". Після того, як коробка була перевернута у горизонтальне положення, вона вибухнула.

Поховали Коновальця на кладовищі Кросвейк у Роттердамі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів