Питання доступу ГПУ до телефонних розмов журналіста Бердинських: справу повернули до Печерського суду

Відповідне рішення прийняв Апеляційний суд сьогодні, 26 вересня

Христина Бердинських Twitter Христини Бердинських

У середу, 26 вересня, Апеляційний суд постановив повернути розгляд скарги журналіста Христини Бердинських щодо можливості доступу до даних її телефону у Печерський суд Києва. Про це Бердинських повідомила на сторінці Facebook.

"Рішення Апеляційного суду, справу повернули в Печерський суд. Тепер Печерський суд буде знову вирішувати, давати доступ до мого телефону за 1,5 року чи ні", - написала вона.

Facebook Христини Бердинських

Нагадаємо, що 4 вересня редакція програми антикорупційних розслідувань "Схеми" заявила, що Генпрокуратура отримала доступ до інформації телефону головного редактора програми Наталії Седлецької і кореспондента журналу "Новое время" Христини Бердинських. Суд дозволив вивчати дзвінки, смс-листування і місцезнаходження журналісток за останні півтора року.

В той же день речник Генпрокуратури Андрій Лисенко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив, що інформація з телефону Наталії Седлецької, до якої отримали доступ прокурори, не включає змісту розмов.

5 вересня Седлецька повідомила, що Луценко запросив її на закриту зустріч, щоб пояснити отримання прокуратурою доступу до інформації з її телефону. Однак у відповідь вона запропонувала генпрокурору "замість кулуарної зустрічі за закритими дверима дати відкритий коментар в прямому ефірі".

18 вересня Апеляційний суд Києва скасував рішення Печерського районного суду Києва, згідно з яким Генеральній прокуратурі надавався доступ до інформації про мобільні переговори і СМС-повідомлення Седлецької.

Згідно з ухваленим рішенням, слідчому буде наданий тимчасовий доступ до інформації про дату, час, місце перебування абонентського номера, який належить Седлецькій, за період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року включно в межах дії базових станцій оператора "Київстар", які перебувають у Києві на вулицях Сурікова, Богданівській, Шовкуненка, Липківського, проспекті Повітрофлотському та Солом'янській площі.

25 вересня ГПУ зупинила процедуру отримання інформації про геолокації телефонів Бердинських і Седлецької, виконуючи тимчасові заходи, визначені Європейським судом з прав людини.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів