Письменниця Андієвська і публіцист Плохій стали лауреатами Шевченківської премії

Цього року в категорії "Театр" переможця не визначили

З відкритих джерел

Комітет Національної премії імені Тараса Шевченка визначив лауреатів премії 2018 року. Про це повідомив у Facebook член Шевченківського комітету Ростислав Семків.

Лауреатом премії з літератури стала письменниця, поетеса і художниця Емма Андієвська за книги "Міста-валети", "Бездзигарний час", "Шухлядні краєвиди", "Маратонський біг" і "Щодення: перископи".

Андієвська є автором 29 поетичних збірок, п'яти книжок короткої прози, трьох романів та понад 9 тис. картин. Живе і працює в Мюнхені та Нью-Йорку.

Лауреатом з публіцистики став Сергій Плохій за книгу "Брама Європи". Він українсько-канадсько-американський історик, професор української історії і директор Українського наукового інституту в Гарварді.

Лауреатом премії з музичного мистецтва стала Вікторія Польова за хорову симфонію на канонічні тексти "Світлі співи" в 15 частинах для солістів та змішаного хору а сарреllа. Вона композитор, член Національної спілки композиторів України.

Лауреат у номінації "Візуальні мистецтва" - Павло Маков - художник, член Королівського товариства живописців та графіків Великої Британії, член-кореспондент Академії мистецтв України.

Лауреатами премії з кіномистецтва став Володимир Тихий, Ярослав Пілунський, Сергій Стеценко, Юрій Грузинов за цикл історико-документальних фільмів, присвячених Революції гідності. Ці режисери і оператори є представниками творчого об'єднання Вавилон'13.

У категорії "Театр" переможця не визначили.

Список лауреатів передано на підпис президенту України.

Національна премія імені Тараса Шевченка — найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва. Заснована в 1961 році для нагородження за найвидатніші твори літератури, мистецтва, публіцистики та журналістики.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів