Пристайко: Україна візьме участь у саміті НАТО попри блокування з боку Угорщини

Вадим Пристайко також припустив, що Угорщина може блокувати заяву засідання, але наголосив, що важливішою для України буде декларація саміту

Униан

Україні вдалося обійти блокування Угорщиною участі в саміті НАТО, і засідання відбудеться спільно з Грузією у Брюсселі. Про це повідомив голова представництва України при альянсі Вадим Пристайко в ефірі програми "Завтра", спільного проекту телеканалу "112 Україна" та Радіо Свобода.

За його словами, був визначений варіант про спільне засідання з Грузією якраз через 10 років після Бухарестського саміту, коли і Україні, і Грузії було обіцяно, що вони стануть членами НАТО.

"Ми збираємося знову з альянсом і будемо обговорювати, яким чином за цей час Україна і Грузія просунулися, що ще треба зробити і яка допомога альянсу може обом країнам надійти", – додав пан Пристайко.

Він також припустив, що Угорщина може блокувати заяву засідання, але наголосив, що важливішою для України буде декларація саміту.

Новини за темою: У НАТО неодноразово заявляли Угорщині, що не збираються втручатися у вирішення мовного питання, - Пристайко

"Є технічні деталі, і, дійсно, Угорщина намагається блокувати заяву цього засідання, але, крім заяви засідання, буде заява генерального секретаря, який головуватиме під час засідання, – він є також головою комісії Україна – НАТО, – і буде кінцева декларація саміту, що є значно важливішим, тому що декларація саміту – це документ, за яким живе альянс від саміту до саміту. Буде також комюніке саміту, яке підписують усі члени альянсу. Це ті документи, де будуть зафіксовані всі необхідні для України речі", – сказав Вадим Пристайко.

"Головною перемогою для нас буде підтримка альянсу у протистоянні з Росією, також важливим буде зафіксувати ті досягнення, які є, і визначити шлях уперед. Нам потрібно розблокувати військово-технічне співробітництво. Джавеліни нам дуже допомогли, тому зараз ми говоримо із членами альянсу про те, що нам потрібна певна допомога: дещо ми готові купувати, а деякі технології нам потрібні для того, щоб наша армія стала сильніша", – додав він.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що блокуватиме будь-яке рішення на саміті НАТО 11-12 липня в Брюсселі за підсумками зустрічі з Україною і Грузією.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів