Прикордонники опублікували відео, як члени екіпажу "Норд" намагалися покинути територію України

На відео чути, як членів екіпажу просять вийти з автомобіля для проходження процедури прикордонного контролю. Проте чоловік, що сидить в автівці, відмовляє в проханні

Фото з відкритих джерел

У Державній прикордонній службі опублікували відео, як члени екіпажу риболовецького судна "Норд" намагалися покинути територію України за посвідками на повернення до Російської Федерації. Відео опублікував помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян на своїй сторінці в Facebook. 

"Фрагмент нічного спілкування на пункті пропуску "Гоптівка" з російськими дипломатами, які "виконують наказ"..." - написав він. 

На відео чути, як членів екіпажу просять вийти з автомобіля для проходження процедури прикордонного контролю. Проте чоловік, що сидить в автівці, відмовляє в проханні. 

На відео записано розмову:

- Я можу запросити громадян, які у вас прямують у транспортному засобі, для процедури прикордонного контролю, для проходження процедури прикордонного контролю? 

- На жаль, зараз не можу дати відповідь на це питання.

- А чому ви відмовляєтеся, щоб ці громадяни...

- Тому що ви не даєте гарантії, що вони повернуться сюди, в машину.

- Як довго ви будете чекати?

- Я не можу сказати. Я виконую наказ.

- Ви на території України.

- Ні, в машині ми на території Російської Федерації.

- Я вам скажу, що ви перебуваєте на території України.

- Якщо я вийду, то буду перебувати.

- Ну тоді будемо чекати, щоб ви вийшли.

Нагадаємо, що в ніч на 8 квітня 9 членів екіпажу "Норд" намагалися покинути територію України, пред'явивши посвідки на повернення до РФ. Їх супроводжували представники Генерального консульства РФ під прикриттям свого імунітету. 

Зазначалося, що оскільки всі члени екіпажу є громадянами України, то пред'явлені ними документи не дають право перетинати кордон. 

Пізніше стало відомо, що незаконна влада тимчасово окупованого Криму намагається передати екіпажу українські паспорти для легального перетину кордону. Очікувалося, що 9-10 квітня вони зможуть здійснити перетин кордону. 

Приморський районний суд Маріуполя в п'ятницю ввечері, 6 квітня призначив штраф більшості членів екіпажу риболовецького судна "Норд". Наступного дня стало відомо, що команда була відпущена на волю.

Капітана "Норду" Володимира Горбенка затримали і взяли під варту до 31 травня з можливістю внесення застави в сумі 35 тис. 240 гривень. Адвокати капітана цією можливістю скористалися.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів