Ухвалення закону про Антикорупційний суд не означає моментального запуску його роботи, - Василь Сметана

За словами юриста, суду потрібен час для того, щоб сформувати свою роботу

112.ua

Ухвалення Верховною Радою закону про Антикорупційний суд не передбачає миттєвого запуску його роботи. Про це в ефірі "112 Україна" заявив юрист Василь Сметана.

"Якщо відштовхуватися тільки від прийняття закону в другому читанні і в цілому, наприклад, для того щоб він дійсно був у квітні-травні прийнятий, це не запустить відразу ж роботу суду. Справа в тому, що його необхідно формувати. Наскільки я розумію, судова адміністрація ще буде визначати чисельність цих суддів. Потім (коли буде зрозуміло, яку кількість необхідно їх призначити) потрібно буде почати процедуру їх підбору. Відповідно, це найсерйозніший камінь спотикання, тому що зараз знову-таки все претензії до цього законопроекту, чому він не влаштовує наших європейських партнерів, - це спосіб формування кадрів цього суду, тому що, можливо, чинна влада хотіла б більше впливати. Ми бачимо це на формуванні Верховного суду, люстрації поліції, люстрації прокурорів, ми бачимо всюди, що кадрова політика - це серйозний елемент, буде чи не буде в подальшому ефективний цей орган ", - зазначив він.

Нагадаємо, 1 березня Верховна Рада підтримала за основу президентський законопроект № 7440 ро Антикорупційний суд. 

Законопроект передбачає, що Антикорупційний суд розглядатиме справи, якщо предмет злочину чи заподіяної шкоди щонайменше в 500 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня – це 881 тис. грн). Це є основною умовою. Причому не має значення, хто розглядав справу – Нацполіція, Генпрокуратура або НАБУ. Деякі зі статей стосуються порушень, пов'язаних з наркотиками чи зброєю, а от щодо електронного декларування – жодної.

Президент України Петро Порошенко закликав Верховну Раду якомога швидше підготувати законопроект про Антикорупційний суд до другого читання та обговорити рекомендації Венеційської комісії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів