Схвалена модель анбандлінгу "Нафтогазу" з передачею його активів МГУ вимагає перегляду, - Коболєв

Схвалена модель анбандлінгу НАК "Нафтогаз України" з передачею його активів ПАТ "Магістральні газопроводи України" вимагає перегляду після рішення Стокгольмського арбітражу

Андрій Коболєв Фото з відкритих джерел

Схвалена модель анбандлінгу НАК "Нафтогаз України" з передачею його активів ПАТ "Магістральні газопроводи України" вимагає перегляду після рішення Стокгольмського арбітражу, який не затвердив можливість переведення транзитного контракту з "Газпромом" на іншого оператора. Про це заявив глава НАК Андрій Коболєв в ефірі "5 каналу".

"Зараз той план анбандлінгу, який спочатку передбачався, необхідно кардинально модернізувати. Сформована у МГУ наглядова рада не зможе керувати системою, бо система повинна залишатися у групі НАК "Нафтогаз України", - сказав голова НАК.

Коболєв зазначив, що "зараз цей план треба буде міняти, треба буде вибирати нову модель і під нову модель обирати нову спостережну раду".

Новини за темою: Відмова "Газпрому" від постачання газу "Нафтогазу" позбавляє його права на take or pay у 2018 р., - Коболєв

Як відомо, процес анбандлінгу – передачі функції транспортування газу від "Нафтогазу" незалежному оператору – було розпочато на вимогу МВФ і секретаріату Європейського енергоспівтовариства.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" повинен сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховуватися відсотки - 526 тис. доларів у день, починаючи з 1 березня.

Однак "Газпром" не згоден з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити компенсацію "Нафтогазу".

Щодо цього Україна направила ноту ЄС про застосування механізму раннього попередження кризових ситуацій в енергетиці.Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів