Протести "євробляхерів": Прикордонники перейшли на посилений режим служби

Рух транспорту ускладнено

Фейсбук Ігор Зінкевич

Державна прикордонна служба України переходить на посилений режим роботи через протести власників автомобілів на єврономерах. Про це в коментарі "112 Україна" повідомив спікер ДПСУ Андрій Демченко.

"На місцях, поруч з громадянами знаходяться екіпажі Національної поліції, які і проводять роз'яснювальну роботу, щоб вони (протестувальники) не перешкоджали руху. У свою чергу ДПСУ створила ситуативні групи, щоб відслідковувати онлайн всю ситуацію, відбувається взаємообмін з Нацполіцією, а також піднято додаткові сили, які знаходяться у готовності для недопущення будь-яких провокацій, які могли виникнути безпосередньо на кордоні", – зазначив Демченко. 

У прес-службі ДПСУ зазначили, що в даний час ускладнений рух (транспорту) спостерігається на напрямку пунктів пропуску "Устилуг" "Рава-Руська", "Ягодин", "Малий Березний", "Шегині" та "Краківець".

У той же час депутат Львівської міськради Ігор Зінкевич повідомляє, що на пункті пропуску "Ягодин" протестуючі почали палити шини.

Раніше повідомлялося, що власники автомобілів на єврономерах почали перекривати дороги на знак протесту проти нових законів про штрафи і розмитнення автомобілів з єврономерами. 

Нагадаємо, 25 листопада закони №2611-VIII і №2612-VIII про зниження акцизу на легкові автомобілі, а також про посилення контролю над переміщенням і використанням автомобілів на іноземній реєстрації набули чинності.

Закони встановлюють правила тимчасового перебування в Україні автомобілів з іноземною реєстрацією. 

Так, законом №2611-VIII встановлено, що базові ставки акцизного податку для нового автомобіля в залежності від типу палива та обсягу двигуна:

  • для авто з бензиновим двигуном об'ємом 1000 куб. см – 50 євро; від 3000 куб. см – 100 євро;
  • для "дизеля" з двигуном 1500 куб. см – 75 євро; від 3500 куб. см – до 150 євро.

Щоб визначити розмір акцизу для конкретного авто, до базової ставки будуть застосовувати коефіцієнти. Формула буде такою:

"Ставка = Базова ставка × Коефіцієнт двигуна × Вік двигуна".

На оформлення нерозмитнених авто дається 180 робочих днів.

При цьому акцизний податок зменшується на 50% для авто, які будуть розмитнені протягом перших 90 днів після вступу закону в силу. В останні 90 днів пільгового періоду ставки стануть повними, але штрафи за порушення термінів перебування накладатися не будуть.

Закон №2612-VIII передбачає штрафи за порушення умов тимчасового ввезення та транзиту авто.

Також у законі прописані штрафи за порушення терміну перебування нерозмитненого автомобіля на території України – від 170 гривень до 170 тисяч гривень або конфіскації авто.

Раніше повідомлялося, що поліція відкрила і розслідує 5 кримінальних проваджень за фактом блокування доріг "євробляхерами", зокрема у Рівненській, Черкаській, Чернігівській та Житомирській областях.

Нагадаємо, власники автомобілів з європейською реєстрацією почали перекривати дороги по всій Україні з 20 листопада. Вони вимагали скасування законопроектів №8487 і №8488. У деяких регіонах не обійшлося без сутичок.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів