Униан

Прокурор Донецької області Микола Франтовський спробував оскаржити свою люстрацію в суді і подав позов проти генпрокурора України Віталія Яреми. Про це повідомляє "Перша інстанція".

"Позов до глави ГПУ надійшов у Запорізький окружний адмінсуд 21 жовтня. Франтовський просив суд не дати Яремі звільнити його з посади прокурора Донецької області за законом "Про очищення влади" без проведення передбаченої перевірки. Згідно з матеріалами судової справи, напередодні Генпрокурор повідомив Франтовському про початок процедури його звільнення", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що позивач пояснив суду, що його звільнення з посади нібито призведе до руйнування зв'язків між правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування та силами АТО. Ще один аргумент: очолюваний ним колектив може зневіритися у подальшій значущості органів прокуратури у Донецькій області.

Більше того, прокурор Франтовський вказав, що є учасником АТО, і в даний час документи про офіційне надання йому такого статусу скеровано у відповідні держоргани.

Проте в задоволенні позову судом відмовлено. Суд пояснив своє рішення тим, що не має повноважень забороняти вчиняти дії, виконання яких за законом прямо покладено на держслужбовця.

Новини за темою: Звільнений заступник генпрокурора Голомша має намір оскаржити своє звільнення в суді