Прокуратура влаштувала обшуки на підприємствах "Росток-Холдинг", - ЗМІ

Співробітники Харківської прокуратури сьогодні провели обшуки в головному офісі, на трьох елеваторах і дев'яти підприємствах, що належать ТОВ "Росток-Холдинг", повідомляє gazeta.ua.

"Комплекс слідчих дій проводиться у зв'язку з кримінальною справою, порушеною за фактом вчинення злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України співвласниками "Росток-Холдинг", Віктором Купавцевим і Віктором Кияновським, а саме: заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шахрайським шляхом, вчинене групою осіб. Згідно судового реєстру, також накладено арешт на майно та корпоративні права всіх підприємств, що входять в холдинг", - пише видання.

"Як повідомило джерело в правоохоронних органах, також є питання до Віктора Кияновського через порушення норм Закону України "Про запобігання корупції", - зазначає видання.

"Будучи депутатом Чернігівської обласної ради (займає посаду голови Постійної комісії з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин), він не відобразив у своїй податковій декларації, що є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ "Росток-Холдинг", включаючи кіпрську холдингову компанію Rostok Agroinvest Limited і українські операційні компанії. Також В. Кияновський не вказав, що є кінцевим бенефіціарним власником Business Invention Limited (Британські Віргінські острови), через яку володіє своєю часткою в "Росток Холдинг", - зазначає видання.

Відповідно до статті 50 ЗУ "Про запобігання корупції" НАЗК проводить перевірку декларації на підставі інформації, отриманої від фізичних та юридичних осіб, засобів масової інформації та інших джерел. Кримінальна відповідальність настає, якщо недостовірна інформація відрізняється від достовірної на суму 200 000 грн (з урахуванням сьогоднішнього прожиткового мінімуму).

Як раніше писали ЗМІ, 4 вересня 2018 р. на Британських Віргінських островах компанія Samoran Investments Limited, яка є співвласником датської Best Grain До/S (Данія), подала позов до акціонерів ТОВ "Росток-Холдинг" Віктора Купавцева і Віктора Кияновського за звинуваченням у шахрайстві. Як тоді пояснив юрист Костянтин Лікарчук, що представляє інтереси Samoran Investments Limited, Купавцев, будучи співвласником і операційним керуючим датської компанії Best Grain До/S, нібито вивів шахрайським шляхом грошові кошти через підконтрольну йому компанію SIA Latexport. І з їхньою допомогою і за сприяння свого партнера в агропромисловому бізнесі Віктора Кияновського створив у 2010 році "Росток-Холдинг".

ТОВ "Росток-Холдинг" — вертикально інтегрована агропромислова група, яка створена у 2010 році і спеціалізується на вирощуванні й реалізації зернових культур, а також виробництві та продажу молока. Під контролем групи близько 60 тис. га. У групу також входять 5 тваринницьких ферм, 3 елеваторні комплекси та низка торгових компаній.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів