Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, архівне фото
www.rbc.ua

Відповідно до постанови заступника генерального прокурора України - Головного військового прокурора Анатолія Матіоса військова прокуратура Київського гарнізону Центрального регіону України здійснює досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом вчинення групою осіб хуліганських дій, нападу на голову Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка та його дружину. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

У прес-службі зазначають, що слідство наразі встановило, що 17.03.2017 у вечірній час представниками громадського руху "Традиція і порядок", колишнього батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Гарпун", а також неповнолітніми особами було вчинено напад на голову Вищої ради правосуддя В. Бенедисюка та його дружину. Під час цього нападу 13 агресивно налаштованих осіб "балаклава" перешкоджали руху автомобіля В. Бенедисюка, вигукували погрози про нанесення йому тілесних ушкоджень з-за його професійної діяльності, а також наносили удари невстановленими предметами по автомобілю.

Новини за темою: НАБУ завершило розслідування справи про розкрадання цукру "Аграрного фонду"

Для припинення неправомірних дій зазначених осіб у "балаклавах" голова Вищої ради правосуддя викликав поліцію, про що повідомив нападників. Однак зазначена інформація в останніх спричинила появу ще більшої агресії.

Побачивши, що життю і здоров'ю його та дружини загрожує реальна небезпека, В. Бенедисюк зробив з наявної в нього нагородної вогнепальної зброї один попереджувальний постріл. Тільки після цього група осіб відійшла на безпечну для всіх учасників події відстань, і напад було припинено.

Серед версій, які перевіряються органом досудового розслідування, - перешкоджання його професійній діяльності як державного діяча.

Новини за темою: Аваков виступив за створення єдиної служби економічних розслідувань

"Група у складі 13 осіб слідством встановлена. Відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства їх викликали повістками до слідчого військової прокуратури Київського гарнізону; призначені і здійснюються експертизи, слідчі експерименти, допитуються свідки, здійснюється огляд відеокамер, які знаходилися в районі місця події. За результатами комплексу слідчих і розшукових дій, а також зібраних доказів буде прийнято рішення про кваліфікацію дій нападників та правомірність застосування зброї", - повідомили в прокуратурі.

Досудове розслідування наразі контролюється керівництвом Генеральної прокуратури України.

Нагадаємо, Порошенко назвав напад на голову ВРП Бенедисюка спробою зриву судової реформи.