Прокуратура Харкова оголосила про підозру організатору псевдореабілітаційного центру, де насильно утримували людей

Центр знаходився в нежитловому приміщенні, санітарно-технічний стан якого не відповідала нормам. "Лікування" складалося виключно з молитов і релігійних обрядів

прокуратура Харківської області

Харківська місцева прокуратура №1 оголосила про підозру 27-річному організатору псевдореабілітаційного центру, в якому "пацієнтів" місяцями утримували проти їх волі. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

"Підозрюваний створив благодійний фонд, метою якого, за документами, є "надання послуг догляду із забезпечення проживання для осіб з розумовими вадами та хворих на наркоманію". Жодних дозволів на проведення медичної чи психологічної реабілітації, як і кваліфікованого медперсоналу, у фонду не було", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: У Харкові виявили черговий реабілітаційний центр, де "лікували" молитвами і знущаннями

Близькі "пацієнтів" платили за послуги центру від 1 до 3 тис. грн щомісяця. Підозрюваний надавав їм гарантії одужання пацієнтів.

Центр знаходився в нежитловому приміщенні, санітарно-технічний стан якого не відповідав нормам. Деякі "пацієнти" знаходилися в закритому підвальному приміщенні по кілька місяців.

Новини за темою: В Одесі викрили підпільний "реабілітаційний центр", де тримали нарко- і алкозалежних

"Лікування" складалося виключно з молитов і релігійних обрядів.

Кримінальне провадження розслідується по ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України.

"Реабілітаційний центр" був виявлений поліцією на початку березня. Під час спецоперації правоохоронцям вдалося припинити функціонування 5 подібних "клінік", в яких утримували майже 230 осіб.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів