Продавав посаду: Що відомо про затримання головного аудитора "Укрзалізниці" поляка Джакелі

У Києві співробітники СБУ затримали першого заступника начальника Департаменту аудиту і контролю "Укрзалізниці" Вахтанга Джакелі. Його підозрюють у вимаганні хабара в розмірі 300 тис. доларів за вирішення питання про призначення на керівну посаду в одному з філіалів

Поляка Джакелі затримали на гарячому 13 вересня в одному зі столичних ресторанів під час отримання першої частини грошей у розмірі 70 тис. доларів.

В СБУ кажуть, що чиновник вимагав 300 тис. доларів за вирішення питання про призначення на керівну посаду в одну з філій. Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, у якого вже давно є розбіжності з польською командою "Укрзалізниці", говорить, що Джакелі хотів продати важливу, але не головну посаду на одній з регіональних залізниць. Омелян додає, що саме голова правління "Укрзалізниці" Войцех Балчун, що нещодавно пішов у відставку, рекомендував Джакелі на посаду заступника начальника Департаменту аудиту і контролю УЗ.

Крім того, в СБУ заявили, що Джакелі "за підтримки недавнього топ-менеджменту "Укрзалізниці" вимагав 300 тис. доларів". Що, ймовірно, означає можливість затримання інших чиновників відомства.

Наразі відкрито кримінальне провадження за ст 368 Кримінального кодексу України "Одержання хабара". Тривають слідчі дії.

У спецслужбі також оприлюднили фото вчорашньої операції із затримання топ-чиновника.

В "Укрзалізниці" заявили, що затримання посадовця відбулося за тісної співпраці їхнього департаменту безпеки та СБУ. А в.о. голови правління Євген Кравцов сказав, що керівництво компанії "всебічно сприяє в розслідуванні інших епізодів протиправної діяльності затриманого".

Джакелі має польське громадянство. Про головного аудитора "Укрзалізниці" у відкритих джерелах інформації небагато. За даними ЗМІ, він є власником декількох компаній в Україні, які займаються оптовою торгівлею деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Крім того, він значиться серед засновників компанії, що займається торгівлею твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами. Йому також закидали лобіювання приватних інтересів

У травні цього року преса також писала, що Джакелі не подав електронну декларацію, хоча його заступники її заповнили.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...