Президент затвердив ратифікацію угоди з Євросоюзом щодо отримання 1 млрд євро

Для отримання кожного із двох траншів Україна має виконати низку умов

Українське фото

Президент України Петро Порошенко підписав закон, яким ратифікується Меморандум про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом і Кредитна угода між Україною, Нацбанком та ЄС про отримання макрофінансової допомоги в розмірі 1 млрд євро. Про це повідомляє прес-служба президента.

Нагадуємо, виконання Меморандуму дозволить Україні отримати фінансову допомогу від Євросоюзу в розмірі 1 млрд євро з наступною передачею коштів до державного бюджету.

"Передумовою отримання кожного із двох траншів макрофінансової допомоги ЄС у сумі до 500 млн євро кожен є виконання низки узгоджених сторонами заходів щодо реалізації податкової та митної політики, боротьби з корупцією, здійснення малої приватизації, управління державними підприємствами, корпоративного управління в державних банках та банківського нагляду, подальших реформ у галузях енергетики, охорони здоров’я та соціального захисту", - підкреслюють представники президента.

Раніше повідомлялося, що надходження першого траншу очікується восени цього року після завершення внутрішніх процедур, необхідних для набуття підписаними документами чинності та виконання Україною умов надання першого траншу. Другий транш має надійти весною 2019-го за результатами оцінки виконання Україною заходів щодо реформування відповідних секторів реалізації державної політики.

Нагадаємо, раніше рада Європейського Союзу затвердила виділення Україні 1 млрд євро макрофінансової допомоги.

Зазначимо, що в межах старої програми макрофінансової допомоги Україна отримала два транші на 1,2 млрд євро замість спочатку запланованих 1,8 млрд євро.

Третій транш було скасовано через те, що Україна виконала 17 умов надання допомоги з обговореного 21. Невиконаними залишилися чотири вимоги: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки електронної декларації, закон про кредитний реєстр НБУ і перевірка інформації щодо бенефіціарних власників компаній.

Законопроект № 0203, яким ратифікується Меморандум, було ухвалено Верховною Радою 8 листопада. "За" проголосували 242 народні депутати.

Джерело: Офіційне інтернет-представництво Президента України

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів