Предстоятелі Олександрійскої та Польської Церков звернулися із закликом допомогти спільно вирішити "церковні непорозуміння, пов’язані з наданням автокефалії Українській Церкві"

Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II і Митрополит Варшавський і всієї Польщі Савва Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ та Митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава звернулися із закликом до "всіх, від кого залежить подолання церковних непорозумінь, пов’язаних з наданням автокефалії Українській Церкві, зробити усе можливе для уникнення конфлікту через це питання", повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на грецьке агентство церковних новин romfea.gr.

"Ми, глави двох Помісних Церков, — які зустрілися на польській землі та, усвідомлюючи відповідальність за життя Святого Православ‘я в сучасному світі, його мир, єдність та дотримання догматичного і канонічного порядку, перед лицем випробувань, які переживає сьогодні Православ’я в Україні — в дусі братньої любові ми закликаємо всіх, від кого залежить подолання церковних непорозумінь, пов’язаних з наданням автокефалії Українській Церкві, зробити все, що від них залежить, для уникнення конфлікту через це питання та встановлення церковного порядку на Українській землі", - йдеться у заяві.

Також у повідомленні сказано, що звершуючи Божественну літургію в свято Різдва Пресвятої Діви Марії, патріарх та митрополит молилися про єдність і мир Українського народу.

"Приємно, що підняли свій голос два авторитетні Предстоятелі, які звертаються до всіх, від кого це залежить. А залежить тепер вже від всіх Помісних Церков, раз не може вирішитися між трьома вищезгаданими церковними центрами. Це позитивний сигнал, і сигнал всім Помісним Церквам", - прокоментував заяву священників заступник Голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.

Також він зазначив, що стурбованість Предстоятелів двох Помісних Церков, "як українським церковним питанням, так і долею всього Православ’я, єдність якого під загрозою", свідчить про те, що це питання "не стосується тепер вже лише виключно Москви, Константинополя й Києва".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів