"112 Украина"

Безпеку хресного ходу Української православної церкви (МП) у Києві будуть забезпечувати близько 4,5 тис. співробітників поліції, повідомила в ефірі ток-шоу ""Люди. HardTalk. Live"на телеканалі "112 Україна" голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе.

За її словами, після недавнього вбивства Павла Шеремета, що сталося у центрі Києва, розглядалася доцільність проведення в місті масових заходів.

"Наша найголовніша задача, щоб під час хресного ходу не допустити будь-яких провокацій, а найголовніше, щоб ми, як поліцейські забезпечували публічний порядок і безпеку. Після того вибуху, який стався в центрі Києва (убивство Павла Шеремета – ред.) я особисто сумнівно була налаштована, щоб проводити в Києві якісь масові заходи, але у нас є Конституція і вона говорить чітко про права на демонстрацію, висловлювання, пересування і т. д. Це дуже важливо, і, звичайно, хресний хід пройде через Київ. Ми не тільки будемо в Києві забезпечувати правопорядок, а вже кілька тижнів забезпечуємо його з обох сторін, сходу (там йде десь близько 200-250 чоловік) і з заходу (зараз близько 800 осіб). Вони вже знаходяться в Київській області, там задіяна не тільки Нацполіція, ми співпрацюємо з СБУ і Нацгвардією. У Києві під час Хресного ходу безпеку забезпечуватимуть близько 4,5 тис. поліцейських, це дуже важливо", - заявила голова відомства.

"Ми будемо максимально залучати наші сили, щоб це пройшло тихо і спокійно", - додала вона.

Напередодні про заходи безпеки під час хресного ходу в столиці в ефірі телеканалу "112 Україна" розповів генпрокурор Юрій Луценко.

Нагадаємо, Хресний хід Української православної церкви стартував на сході України зі Свято-Успенської Святогорської лаври 3 липня, а на заході України - 9 липня Свято-Успенської Почаївської лаври. Планується, що дві групи віруючих зустрінуться 27 липня в Києві на Володимирській гірці і разом з православними Києва і паломниками з усієї України пройдуть у Свято-Успенську Києво-Печерську лавру.

У Київській області учасників ходи будуть супроводжувати і забезпечувати охорону близько 600 поліцейських.

Як повідомлялося раніше, в Організації українських націоналістів (ОУН) повідомили про створення спільно з вісьмома громадськими організаціями штабу оборони Києва, який має на меті не допустити входження учасників Хресного ходу в Київ.