Потужніша за "Град": В Україні представили реактивну систему залпового вогню "Берест"

"Берест", у порівнянні з "Градом", має значно меншу вартість та більшу потужність залпу

ДП "Шепетівський ремонтний завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром", представив нову бойову машину БМ-21 УМ "Берест". Про це повідомляє прес-служба оборонного відомства.

"Берест" призначений для заміни БМ-21 "Град", що стоїть на озброєнні Збройних сил України. Використання сучасних цифрових технологій та нове шасі вітчизняного виробництва надають "Бересту" ключові бойові та експлуатаційні переваги, які значно розширюють бойові можливості РСЗВ", - йдеться в повідомленні.

Однією з особливостей "Бересту" стала цифрова система управління вогнем, яка проводить підготовку до стрільби, зокрема – топогеодезичну прив‘язку, не покидаючи кабіни. Відзначається, що завдяки цьому розрахунок РСЗВ у режимі реального часу отримує точні координати ворога, які в обробленому вигляді надходять з дронів, контрбатарейної РЛС, а також інших систем спостереження. Ще однією особливістю нової РСЗВ є збільшення потужності залпу до 50 реактивних снарядів замість 40 в "Граді".

"Берест" встановлено на новому шасі від КрАЗ – 5401НЕ з колісною формулою 4х4. Нове шасі має компонування "кабіна над двигуном" та обладнано дворядною 4-дверною кабіною, яка дозволяє розмістити розрахунок та всю необхідну апаратуру управління вогнем.

Крім того, "Берест", у порівнянні з "Градом", має значно меншу вартість та більшу потужність залпу, точність ведення вогню, інтеграцію в цифрові системи управління та наведення артилерії, більшу мобільність та потребує менше часу для відкриття вогню.

Нагадаємо, концерн "Укроборонпром" запустить у серійне виробництво броньовані ремонтно-евакуаційні машини (БРЕМ) "Лев".

На БРЕМ "Лев" передбачено можливість встановлення двигуна потужністю 780 (840) кінських сил, які дозволяють 41-тонній машині розвивати максимальну швидкість руху до 60 км/год. БРЕМ здатна працювати в діапазоні температури повітря від -40 до +40 і має запас ходу щонайменше 460 км ґрунтовою дорогою. Екіпаж машини - троє людей, на озброєнні БРЕМ - кулемет НСВТ (КТ-12,7).

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів