Посилення нагляду за громадськими активістами зруйнує демократію в Україні, - Freedom House

Правозахисники закликають парламент відмовитися від розгляду ряду законопроектів

Принт-скрин публикации

Міжнародна правозахисна організація Freedom House заявила, що Україна ризикує поставити під загрозу демократію в країні. Побоювання правозахисників викликають президентські законопроекти, які посилюють державний моніторинг інститутів громадянського суспільства, повідомляється на сайті організації.

Як заявили фахівці Freedom House, дії, що вживаються українським парламентом і президентом, схожі з тими заходами, до яких вдаються в Казахстані і Росії. Якщо зазначені законопроекти будуть прийняті, це зашкодить демократичного режиму в Україні і суттєво знизить ефективність роботи омбудсмена. Про це заявив директор Freedom House в Європі і Євразії Марк Берендт.

"Раді варто відкласти або відхилити голоси по обох законопроектах до тих пір, поки вони не будуть відповідати міжнародним зобов'язанням України у сфері прав людини, і почекати оцінки Венеціанської комісії", - порадив Берендт.

Група незалежних експертів Венеціанської комісії планує завершити вивчення законопроектів і надати свої рекомендації вже 18 березня.

Нагадуємо, що 8 липня 2017 року український президент Петро Порошенко вніс на розгляд парламенту два законопроекти: "Про внесення змін до Податкового кодексу" та "Про внесення змін у деякі законодавчі акти стосовно забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об'єднань та використання міжнародної технічної допомоги". Відповідно до норм, прописаних у цих законопроектах, на громадські організації покладається обов'язок звітувати про свої джерела фінансування та отриману міжнародну допомогу. Правозахисні організації стверджують, що ці норми дискримінаційні та зашкодять розвитку громадянського суспільства в країні.

Джерело: Freedom House Ukraine

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів