Посольство РФ скерувало до МЗС України ноту протесту через обшуки в "РИА Новости Украина"

Російське відомство вимагає негайного звільнення керівника агентства Кирила Вишинського, якого було затримано

Керівник "РИА Новости-Украина" Кирило Вишинський kyiveuromarathon

Посольство Росії направило в Міністерство закордонних справ України ноту протесту через обшуки в офісі інформагентства "РИА Новости Украина". Про це йдеться в заяві посольства РФ в Україні.

"З обуренням констатуємо, що незважаючи на наші неодноразові вимоги припинити систематичне застосування сили проти журналістів, які працюють в російських інформаційних агентствах, українська сторона в порушення своїх міжнародних зобов'язань і внутрішнього законодавства наполегливо продовжує обмежувати свободу слова, перешкоджати журналістській діяльності, публічному висловленню поглядів і переконань, влаштовувати репресії проти кореспондентів", - йдеться в заяві.

Новини за темою: Обшуки в "РИА Новости Украина": Двом співробітницям агентства вручили повістки на допит

У посольстві РФ закликали українську сторону утриматися від подальших кроків, які, на їхню думку, ведуть до деградації відносин між країнами і перешкоджають відновленню конструктивного діалогу.

"В зв'язку з цим спрямували до МЗС України ноту протесту з вимогою вжити всіх необхідних заходів для припинення насильства над представниками засобів масової інформації, негайного звільнення Кирила Вишинського, об'єктивного розслідування обставин того, що сталося, покарання винних у перевищенні посадових повноважень", - зазначили в посольстві.

Нагадаємо, що співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою АР Крим розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації, і здійснюють слідчі дії в офісі "РИА Новости Украина" у Києві. Наразі вирішується питання щодо затримання керівника офісу.

У Кремлі вже встигли відреагувати на обшуки: назвали їх обурливими і заявили, що Росія вживатиме "заходи взаємності", але спочатку потрібна більш детальна інформація.

Дії керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського попередньо кваліфікували як державну зраду за ст. 111 ККУ. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів