Посол ЄС в Україні Х'ю Мінгареллі
Униан

Глава представництва Європейського Союзу в Україні Х'ю Мінгареллі прогнозує, що безвізовий режим України з Європейським Союзом набере чинності до кінця червня. Про це він повідомив в інтерв'ю агентству "Уніан".

Таким чином він відповів на питання, чи не буде висунуто заперечення щодо надання Україні безвізового режиму з урахуванням президентських виборів у Франції, перший тур яких відбудеться 23 квітня.

"Я сподіваюся, що ні. У принципі, рішення було прийнято в Брюсселі, і зараз все виконується у відповідності з планом. Безвізовий режим повинен вступити в силу до кінця червня. Повинен", - заявив Мінгареллі.

Новини за темою: В ЄС запевнили, що мають намір завершити процедуру надання безвізу Україні в найкоротші терміни, - МЗС

Також посол поінформував про вимоги, яких українці з біометричними паспортами повинні дотримуватися при перетині кордону країн Шенгенської зони з введенням безвізового режиму з Євросоюзом.

"До них будуть ставитися як до будь-яких громадян третіх країн (не членів ЄС). Тому у представників прикордонного контролю будуть деякі сумніви, вони можуть поставити кілька запитань про оплату будь-яких місць проживання, чи вони мають достатню кількість коштів з собою, і якщо вони не зможуть довести це, як у випадку з будь-яким громадянином з третіх країн, їм можуть відмовити у в'їзді. Але розглядати як громадян з будь-якої третьої країни, яка має безвізовий режим з ЄС", - заявив Мінгареллі.

Новини за темою: Геращенко: Ми заплатили високу ціну за безвіз, це не подачка від Євросоюзу

Нагадаємо, 28 лютого Європарламент і Рада ЄС погодили безвізовий режим для українців. Посли при ЄС 2 березня 2017 р. від імені Ради підтвердили неформальну угоду про лібералізацію візового режиму для українців. 9 березня профільний комітет Європарламенту підтримав надання безвізового режиму Україні.

Тепер домовленість повинен підтвердити ЄП на пленарній сесії, яка запланована орієнтовно на 3-4 квітня. Остаточне затвердження безвізового режиму для громадян України має відбутися на засіданні Ради ЄС у закордонних справах 11 травня.