Посол України назвав нісенітницею заяву КДБ Білорусі про українську "агентурну мережу" в країні

За його словами, білоруська влада таким чином "нагнітає обстановку"

Український журналіст Павло Шаройко Фото з відкритих джерел

Заява КДБ Білорусі про нібито роботу на території країни української агентурної мережі є "нісенітницею". Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив посол України в Білорусі Ігор Кизим.

За його словами, український журналіст Павло Шаройко, якого звинуватили у створенні цієї "мережі", справді підтримував контакти з співробітниками українського диппредставництва і займався збором інформації як журналіст.

"Павло збирав інформацію як журналіст. І від таких же журналістів брав інформацію або ще від когось. Всі, хто працював журналістом, знають, як це робиться. Те, що заявили, що він створив якусь мережу, то кожен журналіст має свою мережу. От ви мені дзвоните - я теж у вашій мережі", - заявив він.

Кизим також назвав "нісенітницею" оголошення білоруською владою персоною нон ґрата радника посольства України Ігоря Скворцова у зв'язку з тим, що він нібито є співробітником українського Міноборони.

"Коли я перебував у будівлі МЗС Білорусі, то мені дали ноту про оголошення Ігоря Скворцова персоною нон ґрата. Я відповів, що не буду заперечувати, не можу не виконати, і протягом певного часу Ігор Скворцов поїхав. Я сказав, що це нісенітниця, але я повинен виконувати", - розповів Кизим.

Український дипломат вважає, що таким чином Мінськ займається "нагнітанням обстановки".

"Ці шпигунські ігри мене не радують. Йде нагнітання обстановки. Мене це дивує. Не вірю, що Павло Шаройко завдав якоїсь шкоди інтересам Білорусі. Білоруси наші брати, як каже Олександр Григорович (Лукашенко, - ред.). У нас ніколи не було діяльності, спрямованої проти Білорусі", - констатував Кизим.

Нагадаємо, 20 листопада в КДБ Білорусі повідомили, що український журналіст Павло Шаройко затриманий за звинуваченням у шпигунстві й нібито зізнався, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки України, які працюють під прикриттям.

Новини за темою: КДБ як ФСБ: Що відомо про затримання українського промисловця в Білорусі

Його затримали ще 25 жовтня, однак про це стало відомо лише 17 листопада від голови Національної громадської телерадіокомпанії України Зураба Аласанії.

Крім того, Білорусь оголосила персоною нон ґрата радника українського диппредставництва в Мінську Ігоря Скворцова. Білоруські спецслужби стверджують, що він є співробітником головного управління розвідки Міністерства оборони України і працював "під прикриттям".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів