Портнов спрогнозував подальший розвиток ситуації щодо Гужви

Всі кримінальні справи проти Гужви в Україні будуть припинені у зв'язку з його відсутністю, перспектив на заочне засудження немає, а сам заочний процес, якщо і почнеться, то не дійде то вироку, переконаний Портнов

Ігор Гужва Фото з відкритих джерел

Відомий юрист Андрій Портнов спрогнозував подальші етапи розвитку ситуації щодо головного редактора "Страна.uа" Ігоря Гужви, який виїхав до Австрії і попросив надати йому політичний притулок. Про це він розповів у коментарі "Страна.uа".

Один із сценаріїв – влада піде до суду по санкцію на арешт Гужви і отримає її. Також можливий варіант, що ГПУ звернеться в Інтерпол по його розшук, і фото Гужви, можливо, до 3-7 днів буде на сайті Інтерполу.

"Після розгляду наших доказів про десятки прикладів політичних репресій, вибіркового правосуддя та фальсифікації кримінальних справ, з міжнародного розшуку Ігоря буде знято, Інтерпол припинить по ньому роботу", - прогнозує Портнов.

На переконання Портнова, двосторонні угоди з Австрією про правову допомогу українській владі також не допоможуть, бо Австрія приступила до розгляду заяви про його захист. Візит Петра Порошенка до Відня також ні до чого не призведе, відзначає юрист.

Портнов впевнений, що екстрадиція Ігоря Гужви стане неможливою.

"В цей же період він буде вільно і відкрито пересуватися по території Австрії, після чого отримає позитивне рішення про статус біженця. Надання в ЄС статусу біженця головному редактору найбільшого опозиційного видання стане ганьбою для української влади і потрапить у всі міжнародні звіти", - вважає він.

Він також зазначив, що всі кримінальні справи проти Гужви в Україні будуть припинені у зв'язку з його відсутністю. Перспектив на заочне засудження немає, а сам заочний процес, якщо і почнеться, то не дійде то вироку.

Нагадаємо, головний редактор видання "Страна.uа" Ігор Гужва звернувся до австрійської влади з проханням надати політичний притулок.

Генеральна прокуратура просила суд посилити запобіжний захід Ігорю Гужві. У повідомленні ГПУ зазначено, що 8 грудня 2017 року під час судового розгляду прокурор подав клопотання про залишення раніше обраного йому запобіжного заходу (обов'язків не відбувати за межі Києва) в силі. За словами ГПУ, Гужва не з'явився до суду за станом здоров'я і надала медичні довідки.

За версією Генпрокуратури, Гужва "свідомо затягував розгляд судом кримінальних проваджень щодо нього". І тепер прокурором готується клопотання до суду про звернення застави (1 млн грн) в доход держави і зміну запобіжного заходу на більш суворий.

Також прокуратура зазначала, що просила суд накласти на обвинуваченого додаткові обов'язки, у тому числі здати 3 паспорти для виїзду за кордон. Проте Шевченківський районний суд Києва відмовив.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів