Порошенко вручив Шевченківські премії лауреатам 2018 року

Цього року премії отримали письменниця Емма Андієвська, художник Павло Маков, публіцист Сергій Плохій, композитор Вікторія Польова та інші

Президент України Петро Порошенко вручив Національні премії імені Тараса Шевченка лауреатам 2018 року, передає "112 Україна".

"На здобуття найвищої державної нагороди претендували майже сімдесят номінантів і тільки вісім з них успішно подолали гонки. Вітаю ваше рішення про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка 2018 року. Підписаний указ свідчить про те, що я його повністю підтримав", - сказав Порошенко.

Новини за темою: Порошенко: Мовне питання не повинно бути на порядку денному виборчої кампанії

Так, згідно з указом, премія присуджується письменниці Еммі Андієвській - за книги поезій "Щодення: перископи", "Маратонський біг", "Шухлядні краєвиди", "Бездзиґарний час", "Міста-валети" (укр.); художнику Павлу Макову - за творчий проект "Втрачений Рай"; публіцисту Сергію Плохію - за книгу "Брама Європи"; композитору Вікторії Польовій за хорову симфонію на канонічні тексти "Світлі піснеспіви".

Новини за темою: Сучасний Кобзар з минулого: Яким був Тарас Григорович Шевченко

Також премію отримали режисер Володимир Тихий, оператори Ярослав Пілунський, Сергій Стеценко і Юрій Грузинов – за цикл історико-документальних фільмів про Майдан 2014 року.

Розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка в 2018 році становитиме 240 тисяч гривень кожна.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...