Порошенко вручив Шевченківські премії лауреатам 2018 року

Цього року премії отримали письменниця Емма Андієвська, художник Павло Маков, публіцист Сергій Плохій, композитор Вікторія Польова та інші

З відкритих джерел

Президент України Петро Порошенко вручив Національні премії імені Тараса Шевченка лауреатам 2018 року, передає "112 Україна".

"На здобуття найвищої державної нагороди претендували майже сімдесят номінантів і тільки вісім з них успішно подолали гонки. Вітаю ваше рішення про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка 2018 року. Підписаний указ свідчить про те, що я його повністю підтримав", - сказав Порошенко.

Новини за темою: Порошенко: Мовне питання не повинно бути на порядку денному виборчої кампанії

Так, згідно з указом, премія присуджується письменниці Еммі Андієвській - за книги поезій "Щодення: перископи", "Маратонський біг", "Шухлядні краєвиди", "Бездзиґарний час", "Міста-валети" (укр.); художнику Павлу Макову - за творчий проект "Втрачений Рай"; публіцисту Сергію Плохію - за книгу "Брама Європи"; композитору Вікторії Польовій за хорову симфонію на канонічні тексти "Світлі піснеспіви".

Новини за темою: Сучасний Кобзар з минулого: Яким був Тарас Григорович Шевченко

Також премію отримали режисер Володимир Тихий, оператори Ярослав Пілунський, Сергій Стеценко і Юрій Грузинов – за цикл історико-документальних фільмів про Майдан 2014 року.

Розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка в 2018 році становитиме 240 тисяч гривень кожна.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів