banner banner banner banner banner

Порошенко ветував закони про оцінку впливу на довкілля та стратегічну екологічну оцінку

Обидва закони були ухвалені Радою 4 жовтня

Президент України Петро Порошенко, архівне фото Прес-служба президента України

Президент України Петро Порошенко застосував право вето до двох "екологічних" законів – № 2009а-д "Про оцінку впливу на довкілля" та № 3259 "Про стратегічну екологічну оцінку". Відповідна інформація опублікована в картках законопроектів на сайті Верховної Ради.

"31.10.2016 Повернуто з пропозиціями президента", - йдеться у повідомленні в рядках статусу документів. Також зазначено, що зараз закони готуються на розгляд з вето глави держави.

Зазначимо, тексти пропозицій Порошенка до законів поки що не опубліковані.

Нагадаємо, 4 жовтня Рада ухвалила закон "Про оцінку впливу на довкілля". Згідно з пояснювальною запискою до документа, його метою є встановлення правових та організаційних засад здійснення оцінки впливу на довкілля та забезпечення виконання Україною міжнародних зобов'язань у рамках Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (Конвенція Еспо) та Конвенції про доступ до інформації, участі громадськості в процесі прийняття рішень та доступу до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Оргуська конвенція), стороною яких є Україна, а також імплементації у національне законодавство положень Директив 2003/4/ЄC та 2011/92/ЄС.

Як зазначається у преамбулі закону, він встановлює правові та організаційні засади оцінки впливу на довкілля, яка спрямована на попередження та запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів у процесі прийняття рішень про здійснення господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Новини за темою: Рада не змогла подолати вето Порошенка на закон про звільнення "безстрокових" контрактників

Згідно з ухваленим законом, оцінка впливу на довкілля здійснюється з урахуванням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, стану довкілля в місці, де планується здійснювати плановану діяльність, екологічних ризиків і прогнозів, перспектив соціально-економічного розвитку регіону, потужності та видів сукупного впливу (прямого та непрямого) на довкілля, в тому числі з врахуванням впливу наявних об’єктів, планованої діяльності та об’єктів, щодо яких отримано погодження або які перебувають у процесі погодження.

Суб'єктами оцінки впливу на довкілля є суб’єкти господарювання, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, які є замовниками планованої діяльності і для цілей цього закону прирівнюються до суб’єктів господарювання, уповноважений центральний орган, уповноважені територіальні органи, інші органи виконавчої влади, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, громадськість.

Варто зазначити, що ухвалення цього закону, серед іншого, є умовою реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Крім того, 4 жовтня Рада ухвалила закон "Про стратегічну екологічну оцінку". Згідно з пояснювальною запискою до документа, його метою є встановлення сфери застосування і порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки, механізму проведення транскордонних консультацій, інформування про прийняте рішення та моніторингу впливу виконання документа державного планування на навколишнє середовище.

Законом передбачено встановлення механізму стратегічної екологічної оцінки та внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення охорони навколишнього природного середовища під час планування суспільного розвитку та господарської діяльності з урахуванням пріоритетності факторів впливу на навколишнє середовище, в тому числі здоров'я населення, та забезпечення стійкості екосистем у процесі прийняття стратегічних рішень.

Згідно з документом, стратегічна екологічна оцінка проводиться щодо проектів документів державного планування, які підготовлені у сфері сільського господарства, лісового господарства, рибного господарства, енергетики, промисловості, транспорту, управління відходами, використання водних ресурсів, телекомунікацій, туризму, землекористування, виконання яких буде передбачати надання документів дозвільного характеру.

Наголошується, що метою закону "Про стратегічну екологічну оцінку" є адаптація законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині встановлення сфери застосування і порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки відповідно до підходу, закріпленого у директиві Європейського парламенту та Ради ЄС від 27 червня 2001 р. 2001/42/ЄС.

Новини за темою: Порошенко схвалив запровадження в Україні басейнового принципу управління водними ресурсами

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>