Порошенко: В Україні не буде державної церкви

Порошенко запевнив, що влада буде поважати вибір тих, хто вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка зберігає єдність з РПЦ

Молебень на Софійській площі адміністрація президента України

В Україні не було, немає  і не буде державної церкви. Про це під час молебню на Софійській площі заявив президент України Петро Порошенко, трансляцію вів "112 Україна".

"У нас не було, немає і не буде державної церкви. І до освяченої Томосом православної церкви теж ніхто нікого не буде запрошувати силою. Ще раз підкреслюю - це питання вільного вибору для кожного віруючого. Я гарантую, що влада буде поважати вибір тих, хто вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка зберігає єдність з Російською православною церквою", – зазначив Порошенко.

Президент також зазначив, що держава захистить права священиків і мирян УПЦ Московського патріархату, які будуть створювати разом з іншими православними єдину Українську помісну церкву.

Порошенко сподівається, що Архієрейський собор пройде без конфліктів, всупереч українській національній приказці про те, що там, де 2 українці, там 3 гетьмани.

Нагадаємо, що 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримавпродовження надання автокефалії Україні, а також офіційно затвердив, що церквою-матір'ю Україні є Константинополь. Також Синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об'єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів