Порошенко про Лук'яненка: "Смерть вирвала у нас того, хто був живим символом незламності українського духу"

У серпні Левку Лук'яненко повинно було виповнитися 90 років

Открытый источник

Левко Лук'яненко, який помер сьогодні, 7 липня, у віці 89 років, був "живим символом незламності українського духу". Про це президент України Петро Порошенко написав на сторінці Facebook.

"Смерть вирвала у нас того, хто був живим символом незламності українського духу, хто завоював нам Незалежність України у ХХ столітті - Левка Лук'яненка. Його не зламали радянські концтабори, не злякала нинішня російська агресія. Він передав нам головний вогонь свого життя - любов до України. Він з когорти справжніх Героїв! А вони не вмирають. Вічна пам'ять", - написав Порошенко.

Нагадаємо, що колишній політв'язень, дисидент і екс-депутат Верховної Ради України Левко Лук'яненко помер 7 липня після тривалої хвороби.

Левко Лук'яненко – дисидент, співзасновник Української гельсінської групи, народний депутат чотирьох скликань Верховної Ради. Удостоєний звання Герой України.

Лук'яненко народився 24 серпня 1928 року в селі Хрипівка Чернігівської області. За підпільну антирадянську діяльність у травні 1961 Львівський обласний суд засудив Лук'яненка до розстрілу, однак через 72 доби Верховний Суд замінив розстріл 15-ма роками позбавлення волі. Покарання відбував у Мордовії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів