Порошенко підписав закон про військове вітання "Слава Україні!"

Нове військове вітання буде внесено до статутів Збройних сил

kyiveuromarathon

Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до статутів Збройних сил України. Зокрема, йдеться про запровадження військового привітання "Слава Україні!" - "Героям слава!", заявив глава держави під час виступу перед військовослужбовцями в Хмельницькій області, передає "112 Україна".

"Дисципліна не позбавляє від необхідності поважати професіонала, поважати патріота, поважати людину, поважати військовий колектив. Такий підхід підказує і напрям оновлення військових статутів. Перші кроки ми вже зробили декілька тижнів тому, коли парламент підтримав пропозиції президента, ухвалив закони і я його підписав щодо зміни військових статутів стосовно військового вітання. "Слава Україні" сьогодні є природнім для кожного українського вояка і громадянина", - заявив президент.

Згідно із законом, у стройовому статуті ЗСУ передбачено вітання "Слава Україні!" та відповідь "Героям слава!"

У статуті внутрішньої служби Збройних сил України впорядкували ритуал підняття державного прапора України. Зауважимо, що відповідно до чинного законодавства при врученні бойового прапора особа вітає особовий склад з його отриманням, а військовослужбовці відповідають трикратним "Слава". Закон передбачає, що при врученні прапора особа вітає особовий склад словами "Слава Україні!", а військовослужбовці відповідають "Героям слава!"

При доопрацюванні до другого читання вирішили замінити слово "товариш" словами "пан (пані)" у статуті внутрішньої служби ЗСУ та стройовому статуті ЗСУ.

Також внесено зміни до закону про Нацполіцію, відповідно до яких під час перебування поліцейських у строю на вітання керівника або старшого за спеціальним званням "Слава Україні!" усі поліцейські, які перебувають у строю, відповідають "Героям слава!" Те саме відбувається при прощанні.

Закон набуде чинності наступного дня після офіційної публікації.

Нагадаємо, законопроект 3 вересня зареєстрував у парламенті президент України Петро Порошенко. Парламент ухвалив закон на початку жовтня поточного року 271 голосом народних депутатів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів