Порошенко підписав закон про сімейні фермерські господарства

Можна буде створити сімейне фермерське господарство без статусу юрособи

Адміністрація Президента України

Президент України Петро Порошенко підписав закон про стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств. Про це повідомляє прес-служба президента.

Закон дасть можливість отримати офіційний статус фермерам, які працюють на своїй землі. Це дозволить їм легально продавати свою продукцію, вони отримають соціальний захист та зможуть отримувати пенсію.

"Зміни передбачають віднесення до платників єдиного податку четвертої групи фізичних осіб - підприємців, які організували фермерське господарство, за умови відповідності сукупності певних критеріїв та визначення особливостей їх державної реєстрації",- йдеться в повідомленні. 

Документ передбачає можливість створення сімейного фермерського господарства без статусу юрособи на підставі договору/декларації про створення такого господарства. 

Документ включає і встановлення державної допомоги по сплаті єдиного внеску на обов'язкове державне соціальне страхування (від 10% до 90% мінімального страхового внеску) для кожного з членів фермерського господарства протягом 10 років. Виплати відбуватимуться за рахунок коштів державного бюджету України через механізм доплати на користь застрахованих членів сімейного фермерського господарства єдиного внеску на обов'язкове державне соціальне страхування.

Підписаний документ вносить зміни у податковий кодекс України та закони України "Про фермерське господарство", "Про державну підтримку сільського господарства України", "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань ".

Нагадаємо, що в червні Верховна Рада ухвалила закон № 6490 про стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств. Закон підтримали 229 народних депутатів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів