Порошенко підписав указ щодо відродження Чорнобильської зони та підвищення пенсій ліквідаторам аварії

Указ президента спрямовано й на вдосконалення державної політики у галузі поводження з радіоактивними відходами

chernobylguide.com

Президент України Петро Порошенко підписав указ щодо відродження Чорнобильської зони та посилення соціального захисту ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Про це повідомляє прес-служба президента.

Згідно з указом, Кабінет міністрів має створити умови для розвитку та відродження територій, що зазнали радіоактивного забруднення, в тому числі в рамках утвореного Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Крім цього, уряду доручено врегулювати питання правового режиму цієї територій та розглянути доцільність обмежень і заборон на здійснення видів діяльності у Чорнобильській зоні.

Новини за темою: Парубія закликали поставити в план роботи ВР законопроекти про соцзахист чорнобильців

Також уряд має вирішити питання щодо підвищення розміру пенсій по інвалідності для осіб з-поміж учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і пенсій у зв'язку із втратою годувальника з-поміж ліквідаторів.

Указ президента спрямовано й на вдосконалення державної політики в галузі поводження з радіоактивними відходами та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему.

Новини за темою: Семерак: У Чорнобильській зоні будуються два сховища для відпрацьованого ядерного палива

Нагадаємо, 26 квітня 2018 року, в роковини трагедії на ЧАЕС, Порошенко заявив, що Чорнобильська зона має стати територією змін.

Вибух на Чорнобильській АЕС стався 26 квітня 1986 року о 1:23:47 під час проведення проектного випробування турбогенератора № 8 на 4-му енергоблоці, внаслідок чого було повністю зруйновано реактор. Будівля енергоблоку, покрівля машинного залу частково обвалилися. Виникло понад 30 вогнищ пожежі, основні з них через годину було придушено, а до 5-ї години ранку 26 квітня пожежу ліквідували.

Безпосередньо під час вибуху на четвертому енергоблоці загинула тільки одна людина, ще одна померла вранці від травм. 27 квітня 104 потерпілих евакуювали до московської лікарні № 6. Згодом у 134 співробітників ЧАЕС, членів пожежних та рятувальних команд розвинулася променева хвороба, 28 із них померли протягом наступних декількох місяців.

Радіоактивна хмара від аварії накрила європейську частину СРСР, більшу частину Європи, східну частину США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі.

Із зони ураження було евакуйовано близько 200 тис. осіб. Ситуація ускладнювалася тим, що радянське керівництво довго замовчувало факт катастрофи, а 1 травня люди, нічого не знаючи, вийшли на травневий мітинг.

За даними організації "Союз "Чорнобиль", із 600 тис. ліквідаторів 10% померло, а ще 165 тис. стали інвалідами.

Новини за темою: Франція готова інвестувати 1 млрд євро в сонячну електростанцію в Чорнобилі, - Семерак

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів