Адміністрація Президента України

Президент України Петро Порошенко доручив голові Служби безпеки України взяти під особистий контроль справу голови Центру визволення полонених ГО "Офіцерський корпус" Володимира Рубана. Про це президент повідомив у ході зустрічі з головою СБУ, передає "112 Україна".

"Я прошу генерала Грицака взяти під свій особистий контроль, навіть не прошу, а наказую генералу Грицаку взяти під свій особистий контроль розслідування цієї справи", - сказав глава держави.

Він зазначив, що мова йде не про перевезення, а будуть отримані "неспростовні докази, які масштабні терористичні акти готувалися в Україні і яка для цього була задіяна мережа".

"Мета була одна – дестабілізувати суспільство через масові терористичні атаки, і докази цього, принаймні, те, що мені повідомив голова Служби безпеки України, є незаперечними, оскільки мова йде про стабільність держави, про захист безпеки у столиці України", - прокоментував цю справу президент.

Порошенко зазначив, що наявна інформація підтверджує правильність дій спецслужби.

Новини за темою: Затримання та арешт голови Центру визволення полонених Рубана: Все, що відомо наразі

Як повідомлялося, 8 березня на КПВВ на Донбасі з арсеналом зброї затриманий керівник Центру визволення полонених Рубан. Він віз зброю з окупованої території на підконтрольну частину України.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко, коментуючи подію, зазначив, що це "не випадкове затримання", а також запевнив, що "ніяких звільнень не буде".

Зараз Рубан підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 258 (підготовка терористичного акту), ч. 1 ст. 263 (носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу) КК України.

Володимир Рубан в ході судового засідання щодо обрання йому запобіжного заходу заявив, що заперечує всі звинувачення. За його словами, про наявність зброї він не знав, а вчорашній інцидент – це операція, яку організував "офіцер з позивним "Кедр".