Поради гастарбайтерам: Правоохоронці розповіли, як безпечно працевлаштуватися за кордоном

Є компанії, які у договорі прописують надання консультації замість гарантії працевлаштування

Открытый источник

Щоб безпечно влаштуватися на роботу за кордоном, треба ретельно перевірити фірму, оцінити відповідність зарплати рівню роботи та уважно прочитати договір. Такі поради дають у Нацполіції, зокрема начальник департаменту боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми Артем Крищенко, передає прес-служба правоохоронного органу.

За його словами, щоб не стати рабом, виїхавши працювати за кордон, треба ретельно перевірити фірму, яка обіцяє працевлаштування. Зокрема, на сайті Мінсоцполітики варто перевірити наявність у компанії ліцензії на відповідну діяльність. Також рекомендують знайти відгуки тих, хто вже скористувався послугами компанії.

"І відразу застерігаю: необхідно звернути увагу на так звані "хитрі" фірми. Вони беруть гроші начебто за працевлаштування за кордоном, але в договорі прописують надання інформаційних послуг. Тобто вони вас просто проінформували, що є, наприклад, якесь підприємство в Норвегії, яке набирає людей на роботу. Але це просто консультація, ніхто не обіцяє вас працевлаштувати на тому підприємстві. А інформацію, за яку людина нерідко віддає значні суми, можна було отримати самому, витративши трохи часу на перегляд пропозицій в Інтернеті", - пояснив Крищенко.

Він підкреслив, що надто висока зарплатня має насторожувати: "Якщо обіцяють велику суму навіть за некваліфіковану роботу (наприклад – кур’єром) – це на 100 відсотків обман".

Новини за темою: Бути гастарбайтером: Наскільки небезпечною для України є трудова міграція

Нагадаємо, раніше публікувалися результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології, відповідно до яких трохи більше чверті українців, які виїжджають за кордон, - 26,1% - хочуть пережити там важкі часи. Їздити на сезонні роботи в інші країни хочуть 15,4% опитаних.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів