Поради гастарбайтерам: Правоохоронці розповіли, як безпечно працевлаштуватися за кордоном

Є компанії, які у договорі прописують надання консультації замість гарантії працевлаштування

Щоб безпечно влаштуватися на роботу за кордоном, треба ретельно перевірити фірму, оцінити відповідність зарплати рівню роботи та уважно прочитати договір. Такі поради дають у Нацполіції, зокрема начальник департаменту боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми Артем Крищенко, передає прес-служба правоохоронного органу.

За його словами, щоб не стати рабом, виїхавши працювати за кордон, треба ретельно перевірити фірму, яка обіцяє працевлаштування. Зокрема, на сайті Мінсоцполітики варто перевірити наявність у компанії ліцензії на відповідну діяльність. Також рекомендують знайти відгуки тих, хто вже скористувався послугами компанії.

"І відразу застерігаю: необхідно звернути увагу на так звані "хитрі" фірми. Вони беруть гроші начебто за працевлаштування за кордоном, але в договорі прописують надання інформаційних послуг. Тобто вони вас просто проінформували, що є, наприклад, якесь підприємство в Норвегії, яке набирає людей на роботу. Але це просто консультація, ніхто не обіцяє вас працевлаштувати на тому підприємстві. А інформацію, за яку людина нерідко віддає значні суми, можна було отримати самому, витративши трохи часу на перегляд пропозицій в Інтернеті", - пояснив Крищенко.

Він підкреслив, що надто висока зарплатня має насторожувати: "Якщо обіцяють велику суму навіть за некваліфіковану роботу (наприклад – кур’єром) – це на 100 відсотків обман".

Новини за темою: Бути гастарбайтером: Наскільки небезпечною для України є трудова міграція

Нагадаємо, раніше публікувалися результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології, відповідно до яких трохи більше чверті українців, які виїжджають за кордон, - 26,1% - хочуть пережити там важкі часи. Їздити на сезонні роботи в інші країни хочуть 15,4% опитаних.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...