Польська організація у Львові закликала до спокою на Личаківському кладовищі

В організації наголосили, що польський цвинтар є місцем молитви і його не потрібно використовувати для політичних цілей

Открытый источник

Польське товариство охорони військових могил у Львові висловило у четвер, 22 листопада, стурбованість у зв’язку з найновішими інцидентами на терені Меморіалу львівських орлят, що є частиною Личаківського кладовища. В організації наголосили, що польський цвинтар є місцем молитви і його не потрібно використовувати для політичних цілей, передає "Польське радіо".

"Ми є для того, аби доглядати за цим місцем і ми з обуренням стверджуємо, що іноді воно стає місцем політичних демонстрацій, що неприпустимо. Це обурює нас, оскільки ми розвиваємо взаємини із українським суспільством, багато у чому нам вдається домовитися, а така витівка молодих людей, які не зовсім розумію те, що роблять, дуже шкодить цьому", - сказав голова Товариства Януш Баліцький.

Зазначимо, що вчора у четвер у Львів затримали трьох студентів з Польщі, котрі намагалися запалити фаєри на Цвинтарі орлят.

"Польське товариство охорони військових могил зі стурбованістю дивиться на невідповідну інколи поведінку осіб, котрі відвідують Цвинтар львівських орлят, що ганьбить повагу та значення цього місця для польської та української національної пам’яті. Така поведінка - це будь-які спроби використання меморіалу для конкретних, політичних або ідеологічних цілей", - говориться у повідомленні організації.

Новини за темою: На Личаківському цвинтарі Львова перепоховали вояків УПА

Товариство нагадало про самовільні спроби відкриття закритих плитами кам’яних фігур левів, які, як підкреслено, чекають на ремонт, а також про запалювання фаєрів футбольними фанатами з Польщі.

"Цвинтар орлят – це місце молитви та єднання між народами Польщі та України… Як представники польської громади у Львові, яка протягом 25 років доглядає за місцями пам’яті на терені Личаківського кладовища, ми винні українській стороні повагу за співпрацю та розуміння нашої діяльності. Ми вдячні також за усю допомогу і пам’ять польським установам, громадським організаціям і туристам, які приїжджають до Львова", - говориться у заяві.

Товариство закликало відвідувачів Цвинтаря орлят поважати це місце, а також українські закони. Водночас в організації заявили про співпрацю з українськими правоохоронними службами під час збереження порядку та спокою на цвинтарі.

Зазначимо, що Меморіал орлят - польський військовий меморіал у Львові. "Орлята" - це учасники боїв проти ЗУНР (1918-1919 рр.) та проти більшовиків (1920 р.). Вони були поховані на Кладовищі захисників Львова, яке є частиною Личаківського кладовища.

 
Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів