У навчальному центрі Національної гвардії України в Нових Петрівцях завершилися тактико-спеціальні навчання з питань безпеки під час міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення-2017". У фінальній фазі було задіяно 600 правоохоронців та 50 одиниць техніки Національної поліції, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Держприкордонслужби. Навчання пройшли під головуванням першого заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового. Про це повідомила прес-служба МВД України.

Правоохоронці відпрацювали тактику дій з припинення групових порушень громадського порядку, практичні дії пожежно-рятувальних підрозділів, відпрацювання в аеропорті "Бориспіль" під час прибуття офіційних делегацій, розблокування автотраси та визволення заручників, захоплених потенційними терористами.

За словами першого заступника міністра, головне завдання навчань – удосконалення дій особового складу та готовність до всіх ситуацій, які можуть виникнути. У підготовці правоохоронців беруть участь міжнародні інструктори.

До забезпечення правопорядку під час Євробачення буде залучено 16 тисяч працівників Нацполіції, Нацгвардії, Держприкордонслужби та ДержНС. Особовий склад правоохоронних підрозділів переведено на посилений режим до 14 травня включно.

"Особовий склад всіх підрозділів розуміє свої завдання, які визначені. І, як завжди, продемонструє високу відповідальність і професійність. Тому всі емоції, вподобання – відкидаємо, залишаємо тільки закон, професіоналізм, відповідальність і готовність надати допомогу нашим громадянам, якщо це буде необхідно", – підкреслив Сергій Яровий.

Він повідомив, що правоохоронцями вже проведені тренування на головних об’єктах пісенного конкурсу "Євробачення": в аеропорті "Бориспіль", Міжнародному виставковому центрі, який стане головною ареною конкурсу. Налагоджено взаємодію між різними структурними підрозділами.

"Ми плануємо провести навчання  у київському метрополітені, а також у наших ситуаційних центрах, які отримуватимуть та аналізуватимуть інформацію для прийняття ключових рішення у сфері безпеки", – повідомив Сергій Яровий.

За словами глави Нацполіції Сергія Князєва, сьогоднішні дії поліцейських були задовільними попри низку помилок, які необхідно усунути та зміцнити злагодженість дій різних структур та підрозділів.

"Основна проблема – це розуміння особовим складом тих задач, які перед ними ставляться. Сьогодні ми показали декілька найбільш імовірніших сценарієв порушення громадської безпеки, а також алгоритмів силових блоків, які можливо спрогнозувати. Ми розуміємо, що працюємо в місті, де у нас громадяни, захист яких – наша основна задача", - зазначив Сергій Князєв.

Як повідомив командувач Нацгвардії Юрій Аллеров, з метою забезпечення охорони громадського порядку в місті Києві під час проведення Євробачення-2017 будуть залучені близько 3 тисяч військовослужбовців НГУ. На випадок виникнення надзвичайних обставин "ми готові залучити наші резерви".

"До складу кожного підрозділу входять військовослужбовці, які вільно володіють англійською мовою. Решта гвардійців матимуть розмовники та електронні перекладачі", – додав Юрій Аллеров. Він також підкреслив, що кожен з задіяних гвардійців пройшов курс спеціальної підготовки і буде належним чином екіперований. Частина гвардійців на службу з охорони громадського порядку під час проведення Євробачення вийде у нових одностроях синього кольору.

ДержНС залучатиме два гелікоптери. Їхнє головне призначення - швидко дістатися до місця пригоди, попри можливі затори на дорогах.

"Найголовніше для нас, щоб Україну сприймали як державу, яка спроможна забезпечити публічний порядок та безпеку", – зазначив Сергій Яровий.

Нагадаємо, Євробачення-2017 відбудеться в Києві на початку травня. Фінал пісенного конкурсу заплановано на 13 травня. Україну представлятиме рок-група О.Torvald, яка виступатиме одразу у фіналі конкурсу, минаючи півфінальну стадію. Музиканти вийдуть на сцену під номером 22.