Політолог: Україні не дали Томос, а проголосили ставропігію

Він також відзначає, що було скасовано "юридичні зобов'язання" 1686 р., але сам лист не відкликано

Політолог Руслан Бортнік на своїй сторінці в Facebook прокоментував рішення Константинопольського Синоду. На його думку, рішення Синоду - це "проголошення ставропігії над Києвом".

"Іноді викликають щирі "захоплення" традиції візантійської політики. Вдумайтеся! Під гучні оплески збудженого натовпу НЕ дати Томос, але проголосити "ставропігію" над Києвом - право власності на монастирі та храми всіх православних конфесій - "те, що було Філарета, Макара й Онуфрія - тепер моє". КП та УАПЦ пішли за Томосом і потрапили в полон. Де-факто схоже на створення "екзархату", - написав він.

Наступним "уроком візантійської політики" Бортнік називає "печенюжки" зняття анафеми, при цьому позбавивши обох патріархів" сану, їхні церкви - самостійності і нацькував у боротьбі за престол на невизначений час. Далі він відзначає, що було скасовано "юридичні зобов'язання" 1686 р., але сам лист не відкликано. І Синод зняв з себе будь-яку відповідальність за можливе подальше протистояння.

"Політики і політологи вчіться! Тільки пам'ятайте, що завдяки політиці Візантійської імперії вже 600 років як не існує", - підсумував Бортник.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів