Фото з відкритих джерел
Похолодання та різке зниження температури в Україні не вплине на врожай озимих і ярих культур. Про це повідомив директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Мінагрополітики Володимир Топчій, передає прес-служба відомства.

"Негативні дії погодних умов, які могли б вплинути на потенціал врожаю сільськогосподарських культур, ще не фіксувалися. Значне зниження температури на території України несе загрози для плодових дерев з квітучими суцвіттями і тими, які знаходяться на початкових фазах формування плодів", - розповів Володимир Топчій.

За його словами, після стабілізації погодної ситуації необхідно провести ретельний огляд посівів культур і багаторічних насаджень, на основі якого визначити обсяги можливих втрат.

Також Топчій зазначив, що у багатьох областях України пройшли сильні дощі, а в окремих регіонах випало до 50 мм опадів.

"Слід зазначити, що для окремих регіонів, таких як південні і східні, опади позитивно впливають на стан культур, адже відбулося значне збільшення вологи в ґрунті", - зазначив директор Департаменту.

Раніше Укргідрометцентр прогнозував можливу втрату 30% врожаю плодових із-за різкого зниження температури на південному сході України. За словами синоптиків, на вихідних, 22-23 квітня, майже на всій території України пройде дощ, а в деяких областях і мокрий сніг. Ясна погода очікується лише на півдні країни. Раніше Укргідрометцентр уточнив, що потепління очікується з 26 квітня.