Щодо ЦПК не тільки має бути закрита справа, а й посаджені прокурори, які її завели, - Шабунін

"Якщо Юрій Віталійович думає, що він обмежиться закриттям провадження, вибачте, Юрію Віталійовичу, давайте діяти за законом", - підкреслив голова ГО

Віталій Шабунін 112.ua

Голова громадської організації "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін прокоментував заяву генпрокурора Юрія Луценко про те, що справа проти ГО буде закрита. В ефірі "112 Україна" він зазначив, що хотів би не тільки почути це від Луценка, а й побачити відповідний документ.

"По-перше, я хочу бачити документ про закриття провадження. Генпрокурор – це має бути людина, яка говорить не словами, а документами. Цього бракувало Україні", - сказав Шабунін.

Він також додав, що, на його думку, мають бути покарані прокурори ГПУ, які відкрили провадження щодо ЦПК.

"Друге, закриття провадження не є перемогою. Воно очевидно було мертве і мертвонароджене. Заступники генерального прокурора Шокіна, який один залишається керувати слідством, мали можливість заблокувати роботу організації. Перемогою буде посадка в тюрму прокурорів, які почали незаконне переслідування громадської організації, це буде результатом. Якщо Юрій Віталійович думає, що він обмежиться закриттям провадження, вибачте, Юрію Віталійовичу, давайте діяти за законом", - сказав Шабунін.

Раніше під час прес-конференції, яку транслював "112 Україна", генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що кримінальна справа щодо Центру протидії корупції буде закрита найближчим часом.

Раніше повідомлялося, що Печерський районний суд Києва дозволив Генпрокуратурі провести вилучення документів Центру протидії корупції. Так, групі прокурорів дозволено тимчасовий доступ до документів, які становлять банківську таємницю. У самому ЦПК дозвіл на доступ до документів назвали "банальним приводом втрутитися і заблокувати роботу громадської організації". Справа була заведена за фактом розшуку американського гранту на реформу ГПУ.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів