Південний Буг став мілководним через запуск турбін Мігіївської гідроелектростанції

Виникають прогнози і щодо можливого зниження рівня туристичної привабливості регіону, що може створити також економічні проблеми

Південний Буг став мілководним через запуск турбін Мігіївської гідроелектростанції - стверджують активісти Миколаївщини. Оцінити мастшаб проблеми вони вирішили на виїзній комісії. Результат невтішний: різке зниження рівня води може призвести до зникнення рідкісних видів флори та фауни.

"Втрачаємо важливі біотопи для збереження біорізноманіття. У цих порогах мешкає велика кількість видів фауни, яка занесена і в Червону книгу України, і в європейські списки", - говорить Владислав Артамонов, директор Національного природного парку "Бузький Гард".

Виникають прогнози і щодо можливого зниження рівня туристичної привабливості регіону, що може створити також економічні проблеми.

"Це спортсмени, які ще з часів Радянського союзу готувалися на цій водній трасі. Це, власне кажучи, притік туристів, самозайняте населення, що виживає за рахунок туристів", - говорить Максим Невінчаний, депутат Миколаївської облради, прихильник партії "За життя".

Після тривалої перерви, ГЕС відновила свою роботу завдяки приватизації. Станція існує за рахунок "зеленого тарифу". Але в нинішніх умовах ефективність цієї схеми викликає у місцевих активістів чималі сумніви. 

"Ми, з одного боку, "затикаємо дірку": продаємо, отримуємо в бюджет за рахунок продажів залишків власності з Радянського союзу, а з іншого боку - ми створюємо проблему всім жителям регіону. Я б сказав, що це не регіональна проблема, а національна", - говорить Невінчаний.

Стосовно цього питання депутати Миколаївської обларади та місцеві активісти планують направити листи до урядовців із закликом приняти державну програму з очистки річок.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів