Південна Корея і КНДР відновили мирні переговори на вищому рівні

Південна Корея запропонувала провести військові переговори для зменшення напруженості на кордоні двох Корей

AP Photo

Північна і Південна Кореї в п'ятницю, 1 червня, відновили мирні переговори на вищому рівні. Про це повідомляє Associated Press.

Наголошується, що Сеул бачить в цих переговорах важливий крок для зміцнення довіри у відносинах з КНДР.

"За інформацією південнокорейського міністерства об'єднання, високопоставлені офіційні особи двох країн 1 червня в прикордонному селі Пханмунджом обговорили можливість створення відділення зв'язку в північнокорейському прикордонному місті Кесон і організації спільного святкування "Декларації 15 червня" про мир, прийнятої після першого міжкорейського саміту в 2000 році", – йдеться у повідомленні.

Офіційний Сеул також запропонував провести військові переговори для зменшення напруженості на кордоні двох Корей, а також переговори за участю Червоного Хреста для возз'єднання сімей, розділених війною на півострові у 1950-53 роках.

За останні два місяці лідери Південної Кореї і КНДР зустрічалися 2 рази. Востаннє сторони домовилися про необхідність регулярних зустрічей для пожвавлення діалогу та обміну думками.

Нагадаємо, 27 квітня лідери двох Корей провели історичну зустріч у прикордонному селі Пханмунджом (на території Південної Кореї). Під час переговорів лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив про намір закрити ядерний полігон у Пхунгері. Після переговорів лідери двох країн анонсували підписання наприкінці 2018 року мирного договору, який покладе край війні між двома країнами. Зокрема, глави держав підписали Декларацію Пханмунджома за мир, процвітання і об'єднання на Корейському півострові.

Пізніше в КНДР скасували нову зустріч з владою Південної Кореї. Причиною стало невдоволення північнокорейської сторони військовими навчаннями, які проводили США і Республіка Корея. Також пізніше Кім Чен Ин скликав військову комісію партії вперше за два роки.

У свою чергу президент США Дональд Трамп заявив, що прийняв рішення скасувати зустріч з лідером КНДР Кім Чен Ином, яка мала пройти в Сінгапурі 12 червня. Згідно офіційної позиції Білого дому, це рішення було ухвалене через те, що влада Північної Кореї вела агресивну політичну риторику. 25 травня КНДР все ж демонтувала ядерний полігон. Після чого з'явилася інформація, що зустріч лідерів США і КНДР все ж може відбутися.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів