Південна і Північна Корея обмінялися списками сімей, які було розлучено під час Корейської війни

Зустріч родичів, яких розлучили понад 60 років тому, призначено на кінець серпня

Синьхуа

КНДР і Південна Корея обмінялися списками родичів, яких розлучила Корейська війна в період 1950-1953 років. Про це повідомляє офіційний представник Червоного Хреста, передає Yonhap.

Згідно з інформацією агентства, до списків від двох країн увійшли 450 осіб - 200 від КНДР і 250 від Південної Кореї. Остаточний список, у якому будуть 100 осіб, узгодять до 25 липня.

Очікується, що зустріч розлучених через війну сімей відбудеться з 20 по 26 серпня в Північній Кореї, на території гірського курорту Кимгансан.

Корейська війна - конфлікт між Північною і Південною Кореєю, що тривав з 25 червня 1950 року по 27 липня 1953 року, в період холодної війни. Його часто розглядають як опосередковану війну між КНР та СРСР з одного боку і США - з іншого. Так, до північної коаліції увійшли збройні сили КНДР, китайські війська під виглядом "китайських народних добровольців" і СРСР, що забезпечував фінансування і постачання, а також військових радників. На боці Південної Кореї у конфлікті взяли участь миротворчі сили ООН, до складу яких увійшли війська зі США, Великої Британії, Австралії та низки інших країн.

Формально в 1953 році було підписано мирний договір, однак фактично його не було дотримано, і країни досі перебувають у стані війни. 27 квітня 2018 року лідери країн, Кім Чен Ин від КНДР і Мун Чже Ін від Південної Кореї, підписали декларацію, в якій заявили про припинення будь-яких військових дій та оголосили, що мирний договір буде підписано до кінця року.

Інформація про зустріч, яку готують для членів сімей, з'явилася наприкінці травня 2018 року. Вона стала однією з обіцянок лідера КНДР Кім Чен Ина в ході зустрічі з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном 27 квітня 2018 року. Остання така зустріч відбулася в 2015 році.

Джерело: Yonhap

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів