Підрив гранатомета в школі в Чернігівській області: Апеляційний суд скасував вирок волонтеру

Апеляційний суд Чернігівської області скасував вирок до 6 років позбавлення волі волонтеру АТО Курачу Віталію за випадковий підрив гранатомета в школі села Ріпки, внаслідок якого одна людина загинула, ще двоє постраждали

Фото з місця інциденту ДСНС України

Апеляційний суд Чернігівської області скасував вирок до 6 років позбавлення волі волонтеру антитерористичної операції (АТО), учаснику партії "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" Курачу Віталію за випадковий підрив гранатомета в школі в селі Ріпки Чернігівської області, в результаті якого 1 людина загинула і 2 були поранені. Про це йдеться в ухвалі суду від 19 червня, передають "Українські новини".

Апеляційні скарги подав підсудний, який є інвалідом 3-ї групи, та його адвокати.

Вони просили суд скасувати вирок від 21 березня 2016 року, яким підсудний був визнаний винним за ч. 1 ст. 263 ("Незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами"), ст. 264 ("Недбале зберігання зброї та боєприпасів") Кримінального кодексу, і виправдати у зв'язку з недоведеністю в його діях складу зазначених злочинів.

Новини за темою: Гранатомети, міни та патрони: У Київській області виявили великий арсенал зброї та боєприпасів

Захист волонтера стверджує, що суд першої інстанції розглянув справу з суттєвими порушеннями, не встановив мотиви підсудного, не взяв до уваги, що корпус відстріляного гранатомета було привезено виключно для шкільного музею.

Також суд першої інстанції не перевірив показання Курача про наявність дозволу керівника добровольчого батальйону ОУН на вивезення із району АТО корпусів відстріляних гранатометів.

"(Підсудний) вважає, що передавши відстріляний корпус гранатомета до Ріпкинської школи № 2, припинилося і зберігання їм цього предмета. Доказів, що свідчать про його передачу на тимчасове зберігання або з іншою метою, не встановлено. Він не брав на себе якісь обов'язки з контролю за подальшим обігом з цим предметом на території школи і не мав вільного доступу до нього", - сказано в судовому рішенні.

Новини за темою: У Києві з гранатомета стріляли у ритуальне бюро

Також суд зазначив такі пом'якшувальні обставини, зокрема знаходження на утриманні малолітньої дитини, позитивні характеристики з місця проживання і від громадських організацій, наявність грамот і подяк від імені голів обласних управлінь Служби безпеки України та поліції в Чернігівській області.

Апеляційний суд постановив скарги підсудного задовольнити і скасував вирок, а також повернув справу на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів