112.ua

Під стінами Верховної Ради кілька сотень аграріїв вимагали від народних депутів недопущення скасування мораторію на продаж землі та поновлення пільгових умов оподаткування для аграрного сектору. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомила кореспондент Дарина Степаненко.

"Нещодавно завершився мітинг під стінами ВР аграріїв. Кілька сотень людей, включаючи фермерів, сільських голів та народних депутатів взяли у ньому участь. Не допустити скасування мораторію на продаж землі та поновити пільгові умови оподаткування для аграрного сектору - такими були основні гасла, які виголошувалися зі сцени. У мітингу також взяли участь представники кількох політичних сил, які лобіюватимуть інтереси аграріїв у парламенті. Нещодавно вони пішли у стіни парламенту для того, щоб дізнатися, чи поставлять законопроект на порядок денний", - зазначила вона.

Як зауважив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик, це був 8-й загальнонаціональний страйк аграріїв за останні 1,5 року, в якому, за його інформацією, по всій Україні взяли участь десятки тисяч людей. "Сьогодні страйк відбувся під стінами ВР і в 17 областях нашої великої країни. Вимоги, які були 1,5 року тому, і сьогодні ідентичні. Ми вимагаємо до кінця поточного року збереження системи оподаткування, яка діяла в Україні до 1 січня 2015 року. Друга вимога, це бюджетні резолюції, в бюджеті наступного року повернути систему оподаткування повністю до тієї, яка діяла з 1999 року, зокрема спеціальний режим ПДВ та фіксований сільськогосподарський податок. Третє, продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення", - уточнив він.

При цьому Скоцик зауважив, що навідміну від попередніх років, цього разу реакція Верховної ради не забарилася: достатньо швидко відбулося засідання з керівниками фракцій і голови бюджетного комітету, заступників міністра фінансів та міністра сільського господарства щодо оголошених питань.

"Те, що ми почули, голова ВР повністю розділяє позицію аграріїв. Через те протягом місяця у ВР буде доопрацьовано і внесено законопроект, по якому буде продовжено мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення на той період часу, поки не буде повністю відпрацьовано весь пакет, який регулює обіг земельно-господарського призначення. Орієнтовно, на це нам потрібно 1,5-2 роки часу. Щодо бюджету на наступний рік. Та позиція, яка звучала сьогодні з вуст голови аграрного комітету і представників інших фракцій, це те, що система оподаткування, яка працювала з 1998 по 2015 рік, 17 років була найефективнішою і корисною для економіки нашої країни. Я закликав і аграрний комітет і бюджетний комітет не йти половинчастим шляхом, а повністю повертатися до тієї системи оподаткування. Щодо врегулювання оподаткування поточного року до кінця року законопроект №3851 буде винесений у ВР, можливо, навіть поточного тижня у четвер. Було повне порозуміння з головою ВР, але мене прикро вразила позиція Міністерства сільськогосподарського господарства, яка повністю пішла в розріз з баченням голови ВР і в. о. голови аграрного комітету, і з вимогами аграріїв. Заступник міністра чітко заявив, що повернення до системи 2015 року не має сенсу, що система прямих дотацій, де вони будуть ділити гроші на програми – це найефективніший шлях, що питання землі вони давно відпрацювали", - зазначив він.

Новини за темою: Гройсман: Рада в четвер розгляне питання підтримки шахтарів та аграріїв

Як повідомлялося, сьогодні Верховна Рада України (ВРУ) має розглянути низку законопроектів, що стосуються питань екологічної політики, а також законопроекти, що стосуються питань промислової політики та підприємництва.