Під Дніпром знайшли мішки з подрібненими грошима, НБУ почав перевірку

Регулятор повідомляє, що утилізацію здійснює стороння компанія на підставі договору

Національний банк почав перевірку за фактом виявлення неподалік м. Дніпро мішків з подрібненими гривнями. Про це повідомляє прес-служба регулятора Facebook.

Раніше видання "Інформатор" оприлюднило відео і фото, зроблені біля Криворізького шосе. Там знайшли десятки мішків, забитих подрібненими купюрами. До мішків були прикріплені картонні картки, на яких зазначалося, що вони належать Національному банку України.

"Національний банк уважно вивчає ситуацію знайдених біля м. Дніпро подрібнених банкнот гривні в мішках з печатками Національного банку. Зараз Національний банк з'ясовує усі обставини цієї події. До з'ясування фактів і завершення розслідування правоохоронними органами Національний банк утримується від докладних коментарів з цього приводу", - повідомляє регулятор.

Новини за темою: НБУ: З 1 липня стартує округлення загальних сум готівкових розрахунків

Також представники НБУ уточнили, що подрібненню згідно з діючими нормами піддаються вилучені з обігу сильно зношені банкноти. Подрібнення відбувається в автоматичному режимі в регіональних підрозділах НБУ та в Центральному сховищі в Києві. Після цього подрібнена маса або збирається в мішки, або пресується в брикети, і передається для утилізації на спеціалізовані сміттєвих полігонах твердих промислових відходів. Безпосередньо утилізацією займаються компанії, з якими у НБУ підписані відповідні договори.

Новини за темою: Нацбанк ввів в обіг нові монети номіналом 1 і 2 гривні

"Враховуючи ситуацію, яка сталася, Національний банк зробив відповідний запит в компанію, яка здійснює утилізацію згідно з договором, для з'ясування обставин події. У разі виявлення порушень умов договору, Національний банк вживатиме адекватних заходів", - повідомляє регулятор.

Джерело: Пресс-слжуба НБУ

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів