Міністр юстиції Павло Петренко
РБК-Украина

В Україні більш ніж достатньо доказів порушень проти Росії у справі, яка зараз розглядається в Міжнародному суді в Гаазі. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко в ефірі "112 Україна". Доказова база стосується насамперед недотримання умов конвенції про заборону фінансування тероризму та дискримінації.

"Міністерство юстиції на своєму майданчику збирало фактично доказову базу, і збирає зараз, в щоденному режимі. Тобто порушення прав людини, порушення міжнародних конвенцій відбуваються щодня, від усіх правоохоронних органів, від всіх спецслужб. Ми збираємо цю інформацію і робимо в хронологічний календар порушень, який лягає в основу для наших заяв у різні міжнародні інстанції. Тому в нас ще дуже багато незаперечних доказів порушень з боку РФ, ми ще покажемо в цьому суді", - сказав він.

Новини за темою: Україна має достатню доказову базу проти РФ у суді ООН, однак процес триватиме довше, - Олефіров

Нагадаємо, раніше прес-секретар Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца заявляла, що рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі про зобов'язання Росії з припинення протиправних дій проти населення Донбасу та Криму може бути прийнято через 1-2 місяці.

Нагадаємо, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН в Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі та відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.