Петренко: Українці подали до ЄСПЛ 600 позовів про порушення їхніх прав через агресію РФ

Міністр додав, що його відомство допомагає громадянам, які хочуть подати до ЄСПЛ індивідуальні скарги

112.ua

Понад 600 скарг громадян про порушення їхніх прав через російську військову агресію подано до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Про це міністр юстиції України Павло Петренко заявив на засіданні Кабінету міністрів, яке транслював телеканал "112 Україна".

"Вже 600 позовів українських громадян спільно з Мін'юстом було напрацьовано та передано до Європейського суду", - сказав Петренко.

Міністр додав, що його відомство допомагає громадянам, які хочуть подати до ЄСПЛ індивідуальні скарги.

За словами Петренка, також Мін'юст та Міністерство закордонних справ спільними зусиллями намагаються використовувати всі міжнародні механізми для притягнення до відповідальності Росії та всіх осіб, які причетні до скоєння військових злочинів в Україні та незаконної анексії Криму.

Нагадаємо, 26 серпня стало відомо про те, що Україна звернулася до ЄСПЛ з четвертим позовом проти РФ.

Новини за темою: Петренко: Четвертий позов проти РФ стосується порушень прав українців та вироків політв'язням

Зазначимо, першу заяву України проти Росії було подано 13 березня 2014 р. щодо анексії Криму.

Другий позов проти РФ було подано 13 червня 2014 р. Він стосується викрадення російською владою та перевезення на територію РФ трьох груп дітей-сиріт та дорослих, які їх супроводжували.

Додамо, що за даними фактами Україною було подано три позови до ЄСПЛ проти Росії.

Зі свого боку, російський Конституційний суд 14 липня 2015 р. прийняв рішення, що дозволяє не виконувати постанови ЄСПЛ, якщо вони будуть визнані такими, що суперечать Конституції Росії. Українське Міністерство закордонних справ висловило стурбованість такою постановою КС РФ, оскільки вона "має на меті, серед іншого, уникнути відповідальності за серйозні та масові порушення прав людини в окупованому Криму і на окупованому Донбасі".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів