Петренко про мітинг автомобілістів: Такі акції створюють проблему простим людям, а не чиновникам

"Дискусія з приводу того чи іншого закону, якщо він регулює права людей, повинна бути в сесійній залі парламенту, а не на вулиці", - сказав міністр

Міністр юстиції України Павло Петренко в студії "112 Україна". 24.01.2017 112.ua

Міністр юстиції України Павло Петренко прокоментував мітинг автомобілістів, який пройшов сьогодні в Києві та на під'їздах до нього. На думку міністра, такі акції створюють проблему простим людям, а не чиновникам. Про це він заявив в ефірі "112 Україна".

"Насправді дискусія з приводу того чи іншого закону, якщо він регулює права людей, повинна бути в сесійній залі парламенту, а не на вулиці, коли перекривається рух... Я як громадянин - не прихильник такого роду акцій, які створюють проблему не тим, хто повинен, умовно кажучи, приймати якісь рішення, а простим людям", - сказав він.

Новини за темою: В'їзди до Києва повністю розблоковано

"Може треба говорити про дискусії щодо зниження митних платежів. Це правильно. Але ставити в нерівні умови одних громадян з іншими, тим більше поняття тимчасової реєстрації для чого було придумано в світі. Тимчасовий облік та можливість їздити на іноземних номерах передбачені для іноземних громадян, які приїхали в Україну для роботи або на тимчасове перебування, для членів їхніх сімей, для українських громадян, які є членами сімей цих іноземних громадян. Є спеціальний режим, який не можна перетворювати на те, щоб ухилятися від сплати податків. І найгірше, ставити в гірші умови своїх співвітчизників. Ця дискусія повинна відбуватися в парламенті з залученням відповідних фахівців, з залученням представників громадськості, а не на вулиці, коли тисячі інших автолюбителів не розуміють, що відбувається і згадують незлим тихим словом тих, хто там стоїть і перекриває дорогу. Причому згадують незлим тихим словом і їх, і владу, і поліцію, і всіх, кого завгодно", - додав міністр.

Як повідомлялося, сьогодні протестувальники частково заблокували Одеську, Бориспільську та Житомирську траси на під'їздах до Києва, вимагаючи ухвалення законопроекту №5567, який дозволить пом'якшити умови перебування автомобілів з іноземною реєстрацією в Україні. Також учасники акцій палили шини.

Зазначимо, проектом закону пропонується:
- введення умовного часткового звільнення від оподаткування митними платежами машин для особистого користування і встановлення справедливої плати за їх тимчасове ввезення на митну територію України громадянами-резидентами;
- посилення контролю за транзитним переміщенням транспортних засобів особистого користування;
- посилення адміністративної відповідальності за окремі види митних правопорушень.

Мітингувальники вимагали зустрічі з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, але він перебував на круглому столі. Проте їм вдалося зустрітися з міністром фінансів Данилюком, який запевнив, що розгляне запропонований ними законопроект, дасть йому оцінку і повідомить про висновки.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів