"Перспектив тут для нас немає": заробітчани розповіли про роботу в Європі

Виїхати для проживання, роботи або навчання за кордон готові тільки 7 відсотків повнолітніх українців. Такі дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, про це повідомляє у своєму телесюжеті ТРК Україна, пише "Обозреватель".

За словами опитаних журналістами заробітчан у Португалії, перспектив досягти кар'єрного зростання за кордоном для українців немає. Зокрема, про це розповів герой сюжету, Петро Романюк, який працює в Португалії три роки. В Україні у нього залишилася сім'я.

"Я бачу перспективу бути вдома, і ту ж роботу робити на наших родючих землях, їздити на тракторі, ось для нас перспектива. А перспектива для будь-якої людини на чужині… не може бути тут ніякої перспективи", поділився заробітчанин Петро.

У Португалії Петро працює близько курортного міста Алмограве. Тут сотні українців вирощують петрушку, редиску, картопля і гарбузи. За словами працівників, трудиться доводиться важко.

Наталія Остап'юк, приїхала з України: "Ми важко працюємо, тому що факт – тут ми просто працівники. Ми працюємо сім днів, якщо ми маємо замовлення. Якщо фірма не зробить цього замовлення, вона отримує штраф".

Інший заробітчанин Євген вже виїжджає додому, в Україну. Каже, ледве дочекався цього моменту. Попереду у нього близько 4 тисяч кілометрів автобусом. Тепер постарається знайти роботу вдома.

"Вдома дитина, всі вважають години, коли я приїду. Все, не хочуть нічого: ні грошей, ні Португалії, нічого – додому", - розповів Євген.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів