Перше слухання у справі щодо окупації Криму відбудеться 27 лютого 2019 року, - Юдківська

Друге слухання, на якому буде винесено остаточне рішення, призначать протягом року

Суддя ЄСПЛ Ганна Юдківська Фото з відкритих джерел

Перше слухання у справі "Україна проти Росії" щодо Криму відбудеться 27 лютого 2019 року. Про це повідомила суддя ЄСПЛ від України Ганна Юдківська, передає "Європейська правда".

"Зазвичай процедура є такою: суд здійснює комунікацію з урядами обох держав. Після цього відбувається розгляд справи, це перші слухання. Далі суд (у нас це Велика палата) формує попередній висновок із принципових питань – чи є порушення, чи немає. Триває процес підготовки рішення, і Велика палата збирається знову, на другі слухання, де вже розглядає проект самого рішення і голосує остаточно", - пояснила вона.

Інтервал між першими і другими слуханнями у справах, які розглядає Велика палата, зазвичай становить близько року.

"Можна розраховувати, що і в кримській справі "Україна проти Росії" через рік буде рішення суду, принаймні, щодо її прийнятності та по суті", - підкреслила Юдківська.

Щодо компенсації це питання відповідно до сформованої практики буде відкладено, уточнила суддя.

"Так само, як це було у справах щодо Нагорного Карабаху: у 2015 році було винесено рішення по суті, а через два роки – щодо компенсації", - нагадала вона.

Нагадаємо, Міністерство юстиції України  подало до Європейського суду з прав людини 6 позовів проти Росії. Останній стосується порушень прав політв'язнів

Зокрема, Україна просить ЄСПЛ запровадити персональні санкції проти чиновників РФ і пропонує створити український "список Магнітського".

Джерело: Европейская правда

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів