Перебийніс: МЗС РФ направило Україні ноту про черговий "гумконвой"

Колона зі 120 машин сформована і має прибути в Україну 16 квітня

AP Photo
Міністерство закордонних справ України 11 квітня отримало ноту про плановану відправку на Донбас 24-го "гумконвою" з РФ. Про це повідомив речник МЗС України Євген Перебийніс, пише "Інтерфакс-Україна".

"11 квітня МЗС України отримало ноту російського МЗС про намір російської сторони направити 16 квітня в Донецьку і Луганську області черговий такий вантаж. Ми неодноразово звертали увагу російської сторони на те, що попередні гуманітарні вантажі переміщалися на територію України незаконно, без згоди уряду України, з порушенням національного законодавства та загальновизнаної міжнародної практики", - повідомив Перебийніс.

За словами речника МЗС, українська сторона рекомендувала російській здійснити доставку вантажу залізничним транспортом через контрольовані компетентними органами України пункти пропуску в Харківській і Луганській областях для проведення відповідних процедур прикордонного і митного контролю.

"Також приверталась увага до необхідності приведення вмісту гуманітарних вантажів у відповідність з вимогами законодавства України, зокрема, підакцизних товарів, які не відносяться до гуманітарної допомоги", - додав Перебийніс.

Він підкреслив, що українська сторона, як і раніше, вважає, що систематичне ігнорування Росією законних вимог України є серйозним викликом в системі міжнародної безпеки.

Як повідомляють у Національному центрі управління в кризових ситуаціях (НЦУКС) Росії, МНС РФ завершило формування 24-ї колони з гуманітарною допомогою. Про це пише "ТАСС".

Доставляють вантаж понад 120 машин з 1,4 тис. тонн гуманітарних вантажів.

"На території Донського рятувального центру МНС завершилося формування колони. Всі машини завантажені, справні і пройшли техобслуговування. З водіями проведено додатковий інструктаж з водіння в екстремальних ситуаціях", - повідомив представник НЦУКС.

У МНС стверджують, що колона доставить в Донецьк і Луганськ продукти харчування, предмети першої необхідності, навчальну літературу для вузів і насіння для посівної кампанії, а також будматеріали.

Новини за темою: Держприкордонслужба: Частина вантажівок 23-го гумконвоя РФ перевозила небезпечний вантаж

Відзначимо, 24-та гуманітарна колона виїхала з Підмосков'я в Ростовську область 13 квітня. Нагадаємо, що українські прикордонники жодного разу не брали повноцінної участі в митному оформленні вантажів.

Джерело: Интерфакс-Украина

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів