Патріарх Антіохійський Іоанн Х запропонував скликати Всеправославний собор

Не дискутувати про автокефалію, а прагнути єднання усіх павославних і скликати Всеправославний собор. До цього, за повідомленням Сербської православної церкви, закликав патріарх Антіохійський Іоанн Х.

"Яка необхідність саме тепер дискутувати з питань автономій або автокефалій, коли нам найбільше потрібна повна і тверда єдність усіх православних християн? Православна церква має розглянути свої проблеми на загальному Соборі, де були б зібрані глави всіх помісних церков. Єдність православного християнського світу є запорукою, яку Христос передав у наші руки, а згода помісних православних церков — це те, що в першу чергу зберігає його єдність і згуртованість", - вважає патріарх Антіохійський та всього Сходу Іоанн Х.

Крім того, в експертному середовищі також сумніваються, що рішення Константинополя допоможе об’єднати українські церкви: "Рішення фанаріотів не допоможуть подоланню розколу в Україні. Канонічну структуру не можна створити неканонічним шляхом. Вона апріорі буде неканонічною. Неканонічним шляхом зняти анафему також неможливо", - зазначає експерт Київського центру політичних досліджень і конфліктології Андрій Відішенко.

Раніше Синод Антіохійської православної церкви попросив патріарха Варфоломія скликати екстрене зібрання предстоятелів помісних церков для обговорення питання видачі автокефалії новим церквам і для вироблення спільних рішень перш, ніж схвалювати фінальну резолюцію.

Відішенко вважає, що Константинополь дотримується безвідповідальної позиції, яка має яскраво виражену політичну мотивацію, і навіть призначення екзархів на територію України вже було порушенням чужої канонічної юрисдикції. "Інші помісні православні церкви не сприймуть подібне рішення", - вважає Відішенко.

Також із закликами до скликання Всеправославного собору для вирішення цієї проблеми зверталися предстоятелі та члени Синодів Олександрійської, Болгарської, Польської Церков та Церкви Чеських земель і Словаччини.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів